Pilot wylatał nad Polską napis „Make beer not war”

Opublikowano: 15.05.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1423

„Make beer not war” (pol. „Rób piwo, nie wojnę”) – taki widowiskowy, a jednocześnie głęboki pod względem przekazu napis, wylatał nad Polską pilot niewielkiego samolotu. Maszyna spędziła w powietrzu blisko cztery godziny.

Niewielki, dwuosobowy samolot, wystartował w sobotę 14 maja z lotniska w Poznaniu. Początkowo maszyna skręciła na zachód, natomiast później zrobiła szereg manewrów, dzięki którym na radarach można było dostrzec widowiskowy napis. W ciągu blisko czterech godzin pilot niewielkiej maszyny wylatał na niebie hasło „make beer not war”, nawiązując tym samym do wojny toczącej się w Ukrainie od niemal trzech miesięcy. Po wykonaniu skomplikowanego zadania i ukończeniu liczącej 40 mil frazy, samolot wylądował w sobotę wieczorem z powrotem w Poznaniu.

Tysiące użytkowników aktywnie śledziło na stronie FlightRadar24.com wyczyn pilota z Polski. Maszyna, którą wykonano lot, stanowi część floty szkoły lotniczej mającej siedzibę w Poznaniu.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

13

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sga 15.05.2022 12:54

    nie znam sie na lataniu, ale raczej nie wyglada to na jakis wyczyn 😀
    rozumiem jakby z buta wydreptal albo cos w ten desen.

    inicjatywa fajna, ale z wyczynem nie ma to nic wspolnego, bo to zadne wybitne osiagniecie.

  2. BANDZIORkaq 15.05.2022 20:20

    W majowy weekend lepszym hasłem byloby”make grill”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.