Piąty powód skazywania Polaków

Opublikowano: 24.02.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1914

Przejrzałem sobie statystykę prawomocnych skazań osób dorosłych za rok 2016 (nie ma nowszej).

Pięć rodzajów czynów, za które sądy najczęściej w tamtym roku skazywały, to:

1. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (art. 178a kk) – 56 926 skazań.

2. Kradzież (art. 278 kk) – 27 538 skazań.

3. Oszustwo (art. 286 kk) – 26 611 skazań.

4. Kradzież z włamaniem (art. 279 kk) – 13 209 skazań.

5. Nieuprawnione posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych (art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) – 13 142 skazania.

Okazuje się, że samo posiadanie substancji, którą można wprawić się w „odmienny stan świadomości”, a która nie jest zaakceptowanym przez państwo alkoholem – samo w sobie nikogo nie krzywdzące i w ogromnej większości niebędące przygotowaniem do wyrządzenia komuś krzywdy – jest piątym w kolejności powodem skazywania ludzi w Polsce. Więc nie jest to bynajmniej marginalny problem, jak to niektórym się wydaje.

I z tego powodu namawiam do poparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej Wolnych Konopi mającej na celu zniesienie kar za uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek (do 4 krzaków i 30 gramów).

Autorstwo: Jacek Sierpiński
Źródło: Sierp.Libertarianizm.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 17, średnia ocena: 4,65 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Użytkownik

No właśnie a tu cisza. A to jest kolejny już zresztą dowód, że prl-bis to państwo policyjne, bowiem jak usiłuję od lat tłumaczyć, że prawo formułowane “za posiadanie…” to żadne prawo tylko bezprawie obliczone na nękanie obywateli. No ale widać to nikogo nie obchodzi…

Barney
Użytkownik
Barney

obchodzi, obchodzi, tylko — jak sam zauważyłeś — ludzie się boją już nawet mówić. A co się dzieje, gdy ludzie boją się mówić? “umiera demokracja”, tak? po drugie, karani też jesteśmy “za posiadanie” broni. A państwo, w którym tylko mundurowi mają dostęp do broni, to… państwo policyjne. Tylko my, przez lata, przyzwyczailiśmy się do tego stanu.

bezprawie, które nazywasz nękaniem, to wg mnie tworzenie nowych zasad funkcjonowania społecznego. Nowy “szkielet moralny”. Tresura taka.

więc to jest coś grożniejszego, albo część czegoś większego, co nas czeka za rogiem.
net też staje się syfem.