PESA wprowadzi pociągi wodorowe

Opublikowano: 28.08.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 728

Maciej Grześkowiak mówi o innowacyjnej technologii powstałej w firmie PESA. We wrześniu przedsiębiorstwo zaprezentuje wodorową lokomotywę manewrową własnej konstrukcji. Następnie prototyp będzie testowany na terenie płockich zakładów Orlenu. Współpraca zakłada działania na rzecz rozwoju technologii transportu zeroemisyjnego. Ponadto nowa lokomotywa będzie bardzo autonomiczna. Ma ją obsługiwać tylko jedna osoba.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 28.08.2021 17:10

    Czyli najpierw robimy prąd z węgla, uranu czy wiatraków, potem robimy wodór z wody, potem pakujemy do butli, i potem ładujemy butle do lokomotywy. I to wszystko z zachowaniem najwyższych wymogów bezpieczeństwa. Do tego wodór sam się trochę ulatnia z butli. Czy naprawdę nie lepiej zasilić prosto z sieci trakcyjnej skoro jest już gotowa?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.