Paszporty sanitarne będą w Anglii obowiązkowe

Opublikowano: 06.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2172

Nadhim Zahawi, minister ds. szczepień, powiedział, że jeszcze w tym miesiącu w Anglii zaczną obowiązywać paszporty covidowe jako konieczny warunek udziału w niektórych wydarzeniach i wstępu do określonych miejsc. Według zapowiedzi ministra, certyfikaty immunologiczne będą wymagane przy wejściu do klubów nocnych i dużych obiektów. Będą także warunkiem udziału w masowych imprezach.

Minister wyjaśnił, że wprowadzenie obowiązkowych paszportów covidowych w określonych miejscach ma pomóc w uniknięciu zaostrzenia ograniczeń w miesiącach jesiennych i zimowych – co najprawdopodobniej stałoby się, gdyby znacząco rosła liczba zakażeń. Certyfikaty mają więc uchronić brytyjską gospodarkę przed kolejnym lockdownem i związanym z tym zastojem ekonomicznym.

Nadhim Zahawi powiedział, że nowe środki ostrożności zostaną wprowadzone w związku z obawami o nową falę zakażeń, która może zostać wywołana między innymi przez otwarcie szkół w Anglii. Rząd chce „mieć pewność, że cała gospodarka pozostanie otwarta” w czasie jesieni.

W niedzielnej rozmowie ze Sky News minister mówił między innymi: „Do końca września, do czasu kiedy wszyscy będą mieli możliwość pełnego zaszczepienia się, skupimy się na dużych obiektach, miejscach, które mogą spowodować realny wzrost liczby infekcji, w których musimy zastosować proces certyfikacji”.

Szczegółowy plan rządu w sprawie wprowadzenia obowiązkowych paszportów covidowych w określonych miejscach nie jest jeszcze znany. Wiadomo jednak, że część posłów – również z partii rządzącej – jest stanowczo przeciwna temu pomysłowi.

Przypomnijmy, że angielskie paszporty covidowe NHS COVID Pass zawierają informacje o aktualnym statusie covidowym danej osoby, czyli przede wszystkim o szczepieniach, a także o wynikach testów na koronawirusa. NHS Covid Pass można uzyskać składając wniosek przez stronę internetową NHS lub też za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.