Paszporty dla Polaków będą katolickimi modlitewnikami?

Opublikowano: 25.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 642

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski chce, żeby w wystawianych Polakom katolickich paszportach zawarte były najważniejsze modlitwy i prawdy wiary. Celem takich zapisów jest to, „by Polacy emigrujący z ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce”.

Pomysł Szczerski zapisał w swojej w książce „Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy”, wypuszczonej przez wydawnictwo „Biały Kruk” w 2017 roku. Jednak dopiero teraz w ramach debaty publicznej o wpływach Kościoła w Polsce sprawa nabiera rozgłosu.

W swojej pracy szef gabinetu pisze, że „chciałby zaproponować podjęcie prac nad przygotowaniem swego rodzaju paszportu katolickiego”. Jak wyjaśnia, dokument ma zawierać „najważniejsze modlitwy i prawdy wiary”.

Swój pomysł uzasadnia chęcią zadbania o to, aby „Polacy emigrujący z Ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce”.

I to nie wszystko. Minister Szczerski uważa, że Polak, który wyjeżdża na emigrację, jest jak biblijny Noe i ma ważną misję w „idei reewangelizacji Europy” i niesie „ogień wiary”. “Wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę” – przytacza słowa ministra dzisiejsze wydanie „Newsweeka”.

Nowe dokumenty mogą pojawić się już w 2025 roku. Powinno to pomóc w ochronie obywateli przed zagrożeniami biologicznymi i chemicznymi, co wynika z podstaw polityki państwa w dziedzinie bezpieczeństwa biologicznego, zatwierdzonej przez głowę państwa. Odpowiedni dekret Władimir Putin podpisał w marcu 2019 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. mariusz 25.04.2019 12:32

  Gdy sztorm się nasilił, kapitan zauważył że statek zaczyna tonąć. Krzyknął do załogi:
  – Czy ktoś tu potrafi się modlić?
  Jeden człowiek wysunął się naprzód.
  – Tak kapitanie, ja potrafię.
  – Dobrze – powiedział kapitan – ty się módl, a reszta wkłada kamizelki ratunkowe. Mamy o jedną za mało!

 2. gajowy 25.04.2019 14:26

  To nie społeczeństwa zachodnie są zateizowane tylko Polska jest instytucjonalnie zdewociała tak, ze na jej tle większość cywilizowanych krajów wydaje się doradcy prezydenta “zateizowana”.

 3. Cosmo 27.04.2019 22:16

  A będą to judeochrześcijańskie modlitwy zapewne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.