Pasta do zębów szkodzi zdrowiu

Opublikowano: 03.03.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 906

Naukowcy z Zachodniego Centrum Medycznego na Uniwersytecie w Teksas radzą, żeby nie przekraczać codziennej normy spożycia pasty do zębów. Twierdzą, że jest ona bardzo niebezpieczna dla zdrowia człowieka.

Amerykańscy lekarze doradzają zrobienie badań zwłaszcza w przypadku, jeśli tubka szybko się skończyła. Uważają oni, że nadużycie tego środka może mieć poważne konsekwencje dla układu nerwowego.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. przemex 03.03.2013 09:50

  RATUNKUUUUUUU !!!
  Ktoś to czyta przed wklejeniem ????

  Jak zwykle mój ulubiony “głos rosji” …

  – Naukowcy z Zachodniego Centrum Medycznego na Uniwersytecie w Teksas radzą, żeby nie przekraczać codziennej normy spożycia pasty do zębów. – Jacy naukowcy ? Imię, nazwisko, specjalność, stopień naukowy ? Ilu (pewnie co najmniej ze dwóch, bo użyto liczby mnogiej), Z jakiego uniwersytetu – nie ma takiego miasta Teksas ?? No i czy pastę do zębów się spożywa (może w rosji z biedy) ?

  – Twierdzą, że jest ona bardzo niebezpieczna dla zdrowia człowieka. – Tak, codzienna norma może być niebezpieczna, ale niebezpieczniejszy może być chyba brak normy …

  – Amerykańscy lekarze doradzają zrobienie badań zwłaszcza w przypadku, jeśli tubka szybko się skończyła. – Ale gdzie ja mam zanieść tą pastę do badań, a może tubkę, to by nawet miało sens, zbadać czemu tak szybko się skończyła.

  -Uważają oni, że nadużycie tego środka może mieć poważne konsekwencje dla układu nerwowego. – Tu się zgodzę, nadużycie badań tubek po paście do zębów może skutkować paranoją. Możemy maniakalnie podejrzewać że producenci nie dolewają pasty do tubek, dlatego tak szybko się kończą – teraz rozumiem, czemu zalecają zaniesienie tuby do badania, ale to chyba fabrycznie zamkniętą tubę powinni kazać badać …
  Pogubiłem się …

  Na koniec pytanie za 10 pkt odnośnie umieszczania takich zajebistych newsow:
  Czy admin:
  a/jest głupi
  b/jest leniwy
  c/uważa swoich czytelników za idiotów

 2. agama 03.03.2013 10:40
 3. jestemtu 03.03.2013 11:02

  @agama
  kolega powyżej nie słyszał o szkodliwości fluoru
  (pewnie przedawkował pastę 😀 )

 4. agama 03.03.2013 11:05

  dr Jerzy Jaśkowski o fluorze w pastach do zębów i wodzie:

  http://idb.nowyekran.pl/post/64159,wspolczesna-medycyna-dr-jerzy-jaskowski-cz-ii

 5. kres 03.03.2013 11:48

  Właśnie, drogi Adminie, prosimy, nie obniżaj poziomu takimi newsami. Taka informacja jest nic niewarta, a nawet gorzej – naraża nas, czytelników, na stratę czasu i nerwów.

 6. sztudynt 03.03.2013 12:27

  @cichy_37

  Myślę że chodzi nie tylko o fluor, ale również glicerynę.

  cytuję:

  “Pasty do zębów uniemożliwiają remineralizację szkliwa. Głównym składnikiem past do zębów jest kleista, lepka gliceryna, która pokrywa szkliwo przez co uniemożliwia naturalną remineralizację składnikami mineralnymi zawartymi w ślinie. Gliceryna jest TAK lepka, że jej warstwa zanika dopiero po ponad 20 dokładnych przepłukaniach ust (w przypadku mydła po 2). Nie wierzycie ? Można to łatwo sprawdzić : rozsmarujcie na powierzchni umywalki trochę pasty do zębów, a następnie spróbujcie ją spłukać strumieniem wody podobnym do tego, którym płuczecie zęby. Powierzchnia zębów jest podobna do powierzchni ceramicznej umywalki, pasta podobnie silnie do niej przywiera. Oblepione gliceryną szkliwo nie może absorbować jonów ze śliny i remineralizować. Zawartość wapnia i fosforu w jedzeniu pozwala na remineralizację zębów, ale pod warunkiem, że są one czyste.”

  źródło: http://mydlarnia-tuli.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=61

  pozdrawiam

 7. macias33 03.03.2013 23:09
 8. macias33 03.03.2013 23:17

  Przepraszam za linka wyżej, ( http://www.herbapol.com.pl/pl/items/index/group_id:2 )chodziło mi o stare pasty do zębów z tej firmy Herbapol a z tego co widzę po tej stronie, mogło mi się przewidzieć. wiec zostaje nam, jak pare popiołem szlifować zęby 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.