Papież Franciszek wściekł się na Benedykta XVI

Opublikowano: 18.01.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2348

Watykański dziennikarz twierdzi, że papież Franciszek był „wściekły” z powodu wkładu papieża Benedykta w książkę napisaną wraz z kardynałem Robertem Sarahem broniącą celibatu kapłańskiego, i domagał się, aby Benedykt wycofał swoje imię z publikacji.

Antonio Socci, włoski katolicki dziennikarz, najbardziej znany z relacji na temat Kościoła, doniósł w mediach społecznościowych, że papież Franciszek był wściekły w odniesieniu do książki „Des Profondeurs de nos coeurs” („Z głębi naszych serc”) wspierającej celibat kapłański. „Przedwczoraj… w Watykanie wybuchł koniec świata, ponieważ Bergoglio był wściekły” – napisał we wtorek Socci.

„W rzeczywistości ta bardzo autorytatywna wypowiedź Benedykta XVI uniemożliwia mu zniesienie celibatu w Kościele, co zaplanował w następnym postsynodalnym komunikacie” – kontynuował. „Tak więc [papież Franciszek] osobiście wezwał arcybiskupa Gänsweina, sekretarza Benedykta XVI, a także prefekta papieskiego domu Bergoglio i, wściekły, nakazał mu usunąć imię Benedykta XVI z okładki książki…”

Socci powiedział, że „wiarygodne źródła w Watykanie” przekazały mu co się działo „za kulisami” decyzji, która doprowadziła do tego, że papież emeryt zdystansował się od książki, której był współautorem wraz z kardynałem Sarahem. Płodny autor takich dzieł jak „Tajemnica Benedykta XVI: Czy jest on wciąż papieżem?” oświadczył, że papież Franciszek chciał, aby jego poprzednik całkowicie wyrzekł się autorstwa – co byłoby kłamstwem. „Bergoglio zażądał pełnego i całkowitego wycofania się” – napisał Socci.

„Z tego powodu pierwsze filtrowane wiadomości mówiły o źródłach „zbliżonych do Benedykta XVI”, które podawały, że Benedykt nie był współautorem książki z Sarahem i że nie zatwierdził okładki, czyli podpisu na książce” – kontynuował. „Nie było to jednak prawdą, a Benedykt XVI nie mógł zmusić się do złożenia fałszywego świadectwa sugerującego, że kardynał Sarah zaangażował go w pracę bez jego zgody. Papież Benedykt nie miał najmniejszego zamiaru odwoływać tego, co w tym dziele napisał w obronie celibatu.”

Socci zauważył, że w chwili wybuchu skandalu kardynał Sarah opublikował swoją korespondencję z emerytowanym papieżem, która pokazała, że ​​książka była dziełem ich obu i że książka uzyskała zgodę Benedykta. Jednak instrukcje papieża emeryta skierowane do wydawców, aby bagatelizowali jego autorstwo w przyszłych wydaniach dzieła, miały rzekomo chronić arcybiskupa Gänsweina.

„Benedykt uznał również za konieczne chronienie swojego sekretarza przed południowoamerykańskimi wendettami, biorąc pod uwagę, że otrzymał on stanowczy rozkaz od Bergoglio” – napisał Socci. „W ten sposób przyjęto to kompromisowe rozwiązanie: na okładce przyszłych wydań książki autorem będzie kardynał Sarah „z udziałem Benedykta XVI” – kontynuował. „W każdym razie tekst w książce pozostanie taki sam”.

Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 19.01.2020 06:28

    Wybrać trzeciego papieża do rozstrzygnięcia ich 2 ,sporu. Co trzy głowy ,to nie dwie ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.