Pani oczy wyglądają jak „upieczone w mikrofalówce”

Opublikowano: 22.02.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1944

Mieszkanka Tajwanu doznała trwałego uszkodzenia wzroku, ponieważ przez dwa lata używała telefonu z maksymalną jasnością ekranu – pisze gazeta International Business News. Dziewczyna nie zmieniała ustawień nawet wtedy, kiedy wchodziła do pomieszczenia czy używała telefonu po ciemku.

W marcu 2018 roku 25-letnia kobieta o nazwisku Chen, która pracowała jako sekretarka w mieście Kaohsiung na południowym zachodzie wyspy, poczuła bardzo silny ból w gałkach ocznych. Próbowała zniwelować go kroplami do oczu, które nie przyniosły jednak ulgi. Po kilku miesiącach ból był jeszcze większy, a białka Tajwanki podbiegły krwią.

Dziewczyna udała się w końcu do lekarza. Podczas wizyty powiedziano jej, że ostrość widzenia w lewym oku spadła do 60%, a w prawym do 30%. Co więcej lekarze odkryli na rogówce prawego oka 500 miniotworów.

“Pani oczy wyglądają tak, jakby upieczono je w mikrofalówce” — usłyszała pacjentka.

Zdaniem specjalistów, przyczyną dolegliwości Chen jest to, że korzystała ze smartfona z maksymalną jasnością wyświetlacza. Dziewczyna nie zmieniała ustawień nawet wtedy, kiedy wchodziła do pomieszczenia czy używała telefonu po ciemku.

Tajwanka została poddana terapii sterydami, którą przechodzi do tej pory. Z czasem stan jej oczu poprawił się, tym niemniej, jak mówią doktorzy nie da się już całkowicie przywrócić kobiecie wzroku.

Jak podkreślił jeden z zajmujących się nią okulistów, już po 2 godzinach używania telefonu z maksymalną jasnością ekranu, można nabawić się poważnych kłopotów ze wzrokiem.

Na podstawie: International Business Times
Zdjęcie: kropekk_pl (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.