Palestyńskie ugrupowania chwalą ataki na Izrael

Opublikowano: 12.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 642

Przedstawiciele kilku palestyńskich ugrupowań chwalą nową falę ataków wymierzonych w Izrael. Twierdzą oni, że akcje te oznaczają, iż intifada związana ze sprawą meczetu Al-Aksa będzie kontynuowana aż do osiągnięcia zamierzonych celów.

We wtorek w atakach zginął jeden amerykański turysta, natomiast rannych zostało dwunastu Izraelczyków. Kilka palestyńskich ugrupowań nie tylko pochwaliło nową falę ataków, ale wzywa wręcz do ich dalszego rozszerzenia. Według Hamasu ataki są dowodem na to, że trwająca od jesieni intifada, związana z izraelskimi naruszeniami wokół meczetu Al-Aksa, będzie kontynuowana aż do osiągnięcia zamierzonych przez Palestyńczyków celów w tym konflikcie.

Podobnego zdania są przedstawiciele zbrojnego skrzydła Demokratycznego Frontu Wyzwolenia Palestyny (DFLP), którzy określili ataki jako naturalną reakcję na zbrodnie sił izraelskich na narodzie palestyńskim, trwające już od 1948 r. DFLP twierdzi jednocześnie, iż wojskowe frakcje palestyńskich partii powinny utworzyć wspólny front, który będzie reagował na izraelskie represje wobec palestyńskiej ludności.

Lewicowy Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (PFLP) nazwały wtorkową operację punktem zwrotnym w toczonym konflikcie. Ludowy Komitet Oporu uważa natomiast, że naród palestyński wspiera „błogosławioną intifadę”, wzywając jednocześnie do przeprowadzania kolejnych ataków na Izraelczyków. Socjaliści z Frontu Palestyńskiej Walki Ludowej nazywa ataki dowodem na chęć kontynuowania walki do całkowitego wyzwolenia narodu.

Na podstawie: maannews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 12.03.2016 10:34

    Czepianie się Palestyńczyków, że atakują okupanta, można porównać do czepiania się Polaków za zamach na Kutscherę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.