Ostatni policjant ze sprawy Floyda uznany za winnego

Opublikowano: 03.05.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1676

Śmierć Georgesa Floyda podczas interwencji policyjnej w Minneapolis w 2020 roku dała impuls ruchowi Black Lives Matter i wywołała wielotygodniowe zamieszki rasowe nie tylko w USA. Nic dziwnego, że interweniujących w sprawie narkomana policjantów postanowiono przykładnie ukarać.

Najwyższą karę otrzymał policjant, który dla obezwładnienia czarnoskórego Floyda klęczał na nim, co miało spowodować uduszenie się ofiary. Derek Chauvin został skazany za morderstwo w procesie w Minnesocie i skazany na 22 i pół roku więzienia.

Teraz zapadł wyrok na ostatniego policjanta z tego patrolu, z pochodzenia Azjatę. Tou Thao tylko zabezpieczał interwencję kolegów, ale sąd hrabstwa Hennepin w Minnesocie orzekł w poniedziałek 2 maja, że jest winny współudziału w zabójstwie. Wyrok ma zostać ogłoszony 7 sierpnia.

Tou Thao „był doświadczonym policjantem z Minneapolis i wiedział, że unieruchomienie (podejrzanego) twarzą w dół może go zabić” – stwierdził sędzia w swoim werdykcie.

Dodał, że ten policjant „aktywnie uczestniczył w jego śmierci i odpychał zaniepokojonych przechodniów, a nawet uniemożliwił strażakowi po służbie udzielenie pomocy medycznej Floydowi”. Tou Thao jest ostatnim z policjantów, którzy zostali uznani za winnych.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 04.05.2023 10:43

    szkoda, że White Live Matter, nie potrafią jak małpy robić bezpłatnych zakupów w sklepie:) zapomniałem;
    White Live no Matter i dlatego będzie spokój:(

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.