Osłabiona sprawność seksualna

Opublikowano: 07.08.2009 | Kategorie: Seks i płeć, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 594

Impotencja zwana inaczej niemocą płciową jest dysfunkcją seksualną występującą u mężczyzn. Podstawowe jej objawy to brak erekcji lub ejakulacji pomimo psychicznego podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej.

Impotencja występuje najczęściej u mężczyzn powyżej 50 roku życia, ale obecnie zdarza się powszechnie także u młodszych mężczyzn. Impotencję można podzielić na pierwotną i wtórną (występującą po okresie prawidłowego funkcjonowania seksualnego).

Wyróżnia się kilka przyczyn występowania impotencji. Impotencja może być wynikiem zahamowania reaktywności seksualnej, która jest skutkiem lęku przed seksualnością, kompleksów lub nadmiernego stresu. Większość mężczyzn sporadycznie doświadcza okresów impotencji wiążących się ze stresem, zmęczeniem itp. O zaburzeniu można mówić tylko wówczas, gdy trudności współżycia powtarzają się wielokrotnie pomimo dobrej relacji emocjonalnej między partnerami w trwającym związku. Pojawienie się takich objawów w epizodycznych kontaktach seksualnych, szczególnie gdy towarzyszy im silne napięcie, jest na ogół zjawiskiem normalnym, które może być wynikiem przeżywanego stresu. Zdecydowana większość kłopotów z niemocą płciową jest jednak wynikiem czynników o podłożu nie psychicznym a organicznym, jakimi są choroby. Impotencja organiczna może być spowodowana chorobą serca, cukrzycą, stwardnieniem rozsianym, zaburzeniem krążenia, nadwagą, chorobami układu moczowego, prostaty czy kręgosłupa.

Impotencja jest chorobą niezwykle wstydliwą dla mężczyzn, dlatego rzadko udają się oni do lekarza specjalisty. Jest to wielkim błędem, ponieważ obecna medycyna jest w stanie przywrócić choremu erekcję i skutecznie eliminować problem impotencji. Większość przyczyn impotencji można leczyć i eliminować. W tym celu potrzebna jest jednak diagnoza lekarska, która ma na celu określenie przyczyny zaburzeń. Konieczne jest zdefiniowanie podłoża impotencji na psychiczne czy organiczne. Ponieważ przyczyną zaburzeń erekcji często bywają poważne choroby, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznego wywiadu i diagnostyki, która problem ten pomoże nie tylko skutecznie zdiagnozować ale także leczyć samą impotencję jak i schorzenia towarzyszące.

Autor: Magdalena Strzechmińska
Źródło: iThink

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
guernica
Gość
guernica

O rany, coś tu odkrywczego jest, czy nowego??? przeoczyłam???i czy coś z tego artykułu wynika, poza stwierdzeniem, że jak coś w organiżmie nie gra to trzeba do lekarza???