Ortodoksi protestują pod domem pobitego reportera

Opublikowano: 13.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1832

Kilka dni temu podczas demonstracji ortodoksyjnych Żydów w Nowym Jorku zaatakowany został dziennikarz, Jacob Kornbluh z portalu „Jewish Insider”. Zatrzymany w tej sprawie został radykalny aktywista Heshy Tischler, który miał podburzać protestujących do ataku na żurnalistę. Teraz popierający go ortodoksi pojawili się pod domem jego ofiary.

W ubiegłym tygodniu na nowojorskim Brooklynie miały miejsce manifestacje ortodoksyjnych Żydów przeciwko restrykcjom związanym z koronawirusem. Twierdzą oni, że informacje o wzroście liczby zakażeń są „mistyfikacją”, a także krytykują zakaz dużych zgromadzeń. W trakcie swojego protestu palili oni maseczki i chodzili z flagami akcentującymi ich poparcie dla prezydenta Donalda Trumpa.

O czwartkowej demonstracji stało się głośno na całym świecie, za sprawą pobicia jednego z dziennikarzy mediów przeznaczonych dla społeczności żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Kornbluh w pewnym momencie miał zostać zaatakowany przez grupę ortodoksów, na czele z Tischlerem. Dziennikarz był kopany i opluwany oraz został zwyzywany od… nazistów. Radykałom nie podobał się bowiem sposób przedstawiania ich manifestacji przez „Jewish Insider”.

Ostatecznie Tischler trafił do policyjnego aresztu. Ma usłyszeć zarzuty bezprawnego uwięzienia innej osoby oraz podżegania do zamieszek. Wczoraj wieczorem jego zwolennicy zebrali się pod budynkiem, w którym mieszka Kornbluh. Domagali się oni wypuszczenia żydowskiego aktywisty.

Na podstawie: Nypost.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. aakk4488 14.10.2020 09:26

    Ufożytki…. Sami nie widzą już po czyjej stronie stoją, szkoda że tak wszędzie sami ze sobą nie walczą, to by się problem goyonismu sam rozwiązał….

  2. rici 14.10.2020 11:17

    Z tymi zydami to nie jest do konca tak jak sobie wyobraza przecietny Kowalski; podstawowo zydzi dziela sie na sefradyjskich i aszkenazyjskich. Zydzi sefradyjscy wywodza sie od zydow z terenow Palestyny, obecnie zamieszkuja glownie w Iranie i czesc w USA, Palestynczycy to zydzi ktorzy przeszli na islam.Zydzi aszkenacyjscy to potomkowie chazarow,-zbojeckiego plemiona ugro-finskiego z pogranicza Chin i Mongolii. Zas zydzi aszkenazyjscy dziela sie na ortodoksow, i syjonistow. Zydzi sefradyjscy i ortodoksi nie uznaja panstwa Izrael, uznajc go za dzielo szatana , majace sluzyc likwidacji narodu zydowskiego.
    Dlatego pod ambasadami Izraela zydzi ortodoksyjni bardzo czesto organizuja demosntracje, chociaz o tym w glownych mediach sie nie mowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.