Orlen ukradł Polakom nawet 10 miliardów złotych!

Opublikowano: 03.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5059

Właśnie zyskaliśmy dowód na to, że kolejna teoria spiskowa okazała się prawdą. Przez ostatnie 10 miesięcy wszyscy Polacy przepłacali ceny paliw z powodu monstrualnych marż monopolisty na rynku przetwórstwa paliw, koncernu PKN Orlen. Od Nowego Roku stawka podatku VAT na paliwa powróciła do poziomu 23%. Mimo to, zgodnie z zapowiedziami prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, ceny na stacjach paliw praktycznie się nie zmieniły. To dowód, że Polacy byli okradani co najmniej 1,5 zł na każdym litrze tankowanego paliwa. Na co poszły te pieniądze?

Orlen jest monopolistą, czyli wszystkie stacje paliw w Polsce, tak czy inaczej, z powodu kosztów transportu są zasilane przez Orlen. Jeśli ta spółka winduje marże, to wysokie ceny paliw znajdą odzwierciedlenie wszędzie i właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia. Polaków zrobiono na szaro i sztucznie podwyższono ceny paliw, cynicznie wykorzystując do tego wojnę Rosji z Ukrainą. Najpierw wywindowano ceny niemal do 9 złotych za litr, a potem lekko popuszczono lejce, utrzymując pod pretekstem wojny ponadnormatywne zarobki Orlenu, czyniąc go de facto urzędem skarbowym. Takie działania są jednak nielegalne i gdy wyszło to teraz na jaw, sprawą powinien się zająć UOKiK i NIK.

Sprawa jest poważna, ponieważ ceny paliw są istotnym czynnikiem inflacyjnym. Skoro zatem litr paliwa był droższy nawet o 2 zł więcej, niż powinien, to rząd celowo rozkręcał w ten sposób inflację, nazywając obniżone stawki VAT na paliwa „tarczą inflacyjną”. Innymi słowy — tworzyli problem, z którym rzekomo walczyli.

Przyznano zatem, że żadnej tarczy nie było, a zwyczajnie Orlen orżnął Polaków na grube miliardy. Niektórzy szacują, że Polakom ukradziono nawet 10 miliardów złotych. Oto cała tajemnica rekordowych zysków Orlenu. PIS okradał ludzi i podwyższał celowo inflację rujnując oszczędności Polaków, które tak bardzo uwierały byłego ministra finansów PiS Tadeusza Kościńskiego.

Teraz rząd gra głupa a premier Morawiecki był łaskaw stwierdzić, że nie ma co drążyć dziury w całym i trzeba się cieszyć z doskonałego zarządzania Orlenem i faktu, że spółkę stać na obniżki marży. Tak, jest aż tak bezczelny! Tymczasem rząd przestał zgarniać kasę z zarobków Orlenu i zaczął z podatków. Tylko dla nas nic się nie zmieniło i każą nam się z tego cieszyć.

Po prostu ogłoszono, że państwowy koncern paliwowy orżnął obywateli i wszystkie firmy na miliardy złotych, powodując przy tym bankructwa wielu z nich, drożyznę i utratę pracy przez tysiące ludzi. Orlen windując ceny rozkręcał inflację, a potem chwalił się rekordowymi zyskami swojego monopolu. Pytanie brzmi — na co poszły te pieniądze? Czy zostały użyte do przekupywania wyborców? Na premie specjalne? A może nasze pieniądze były potrzebne do finansowania wojny na Ukrainie? Najwyższy czas, żeby działaniami tej rządowej mafii paliwowej zainteresował się wymiar sprawiedliwości i stosowne organy państwa.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. vannamond 03.01.2023 08:54

  Bynajmniej. Kasa poszła do Kijowa a przecież tego chce społeczeństwo, czyż nie? Każdy ma to na co sobie zasłużył.

 2. Aida 03.01.2023 10:32

  Obajtus się o nas martwi, oni nie mogli obniżyć cen paliw, bo byłyby kolejki na stacjach. Wyrachowani idioci…

 3. Kaczor3333 03.01.2023 13:24

  I po co takie artykuły. Nic to nie zmieni, a tylko wzbudza nie potrzebne emocje. Ci którzy tak “orżneli” Polaków dalej będą budować drogie wille, rozbijać się drogimi autami, latać na drogie wycieczki i dalej pluć w twarz tym których na to nie stać a tylko na takich pracują.

 4. sga 03.01.2023 16:13

  kupujcie wiecej fajek, pijcie wiecej alko wspierajcie w ten sposob rzad.
  A przeciez kazdy z was moze zrobic duzo.
  Chocby brac przyklad z tych waszych ulubiencow jak AK i inne ktore musialy dzialac konspiracyjnie.

 5. replikant3d 03.01.2023 17:45

  Oni już nie boją się ludzi. takie ,,bezczele,, bedą się powtarzać….A kasa z tego ,,wału,, szerokim strumieniem płynie do Ukrów…

 6. vertus100 03.01.2023 19:47

  Każde dziecko widząc jape MM by od razu powiedziało ze to twarz kłamcy.

 7. xmariox 03.01.2023 22:28

  Na pewno część poszła na sylwestra marzeń, aby Grażyny i Janusze mieli ubaw do wódeczki za 500 +.

 8. Lord Jim 04.01.2023 09:07

  Dokładnie tak! Orlen został de facto urzędem skarbowym! ALE dlaczego takie przesunięcie? Zamiast VAT-u dla Państwa zysk dla Orlenu spółki skarbu państwa? Ano dlatego że podatek VAT i wpływy podlegają kontroli budżetowej bo są elementem planowania budżetowego państwa więc również kontroli sejmu, dziennikarzy i społeczeństwa i nie można wydawać tych pieniędzy bezkarnie/bez kontroli. Szwindel bandy cwaniaków rządzących miał na celu dowolne rozporządzaniem ogromnymi pieniędzmi państwa polskiego poprzez przesunięcie tych wpływów poza budżetem do spółki kierowanej przez postawionego swojego człowieka, który będzie wykonywał polecenia jak i gdzie te środki wydawać. A przykryte to zostało kampanią PR o tarczy likwidującej VAT na paliwo ze względu na trudną sytuację Polaków (i Polek, tak). Drogo i tak by było ale przekręt budżetowy jest ewidentny.

 9. Fenix 04.01.2023 09:16

  Morawiecki i Obajtek to ZŁODZIEJE , za okradzenie Polaków z 10 miliardów zł, powinni iść siedzieć !!! Przepadek całego ich majątku. W celach nimi porządzą.

 10. Fenix 04.01.2023 09:45

  Prezydent powinien zdymisjonować premiera i rząd, a Sejm się tego domagać! Nie ma przyzwolenia na okradanie Polaków.

 11. kufel10 05.01.2023 06:02

  Trzeba się było uczyć to by wam było wszystko jedno po ile są paliwa. Walą was między purzyta na każdym kroku a wy tu sie rozdrabniacie o złotówke za litr benzyny. A później kupisz niepotrzebną dwudziestą kiecke za 200zł czy bardzo potrzebnego do obsługi niezbędnych mediów społecznościowych ajfołna za 5000, albo też patoklitke za 15.000 z metra w krecyciku x3. Błazenada.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.