Ontaryjski Trybunał Praw Człowieka przeciwko prawom człowieka?

Opublikowano: 25.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1248

Według Komisji Praw Człowieka w Ontario w Kanadzie obowiązujący w prowincji wymóg okazywania paszportów szczepionkowych w celu uzyskania niektórych usług oraz możliwości uczestniczenia zbiorowych imprezach nie narusza praw człowieka.

Według raportu opublikowanego przez Ontario Human Rights Commission w środę (22 września), nowe przepisy prowincji nie stanowią naruszenia Human Rights Code. „OHRC stoi na stanowisku, że nakazywanie i wymaganie dowodu szczepienia w celu ochrony osób w pracy lub podczas korzystania z usług jest ogólnie dozwolone na mocy Kodeksu Praw Człowieka (Kodeks), o ile wdrożone są zabezpieczenia, aby upewnić się, że osoby, które nie są w stanie być zaszczepione z powodów związanych z Kodeksem są rozsądnie potraktowane” – czytamy w oświadczeniu.

W ramach nowego ustawodawstwa Ontario zwolnione są jedynie te osoby, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepienia, w tym osoby poniżej 12 roku życia oraz osoby ze schorzeniami, które uniemożliwiają im zaszczepienie. Ponadto OHRC twierdzi również, że firmy i pracodawcy, którzy odmawiają równego dostępu do zatrudnienia lub usług osobom, które nie zostały zaszczepione, nie naruszają Kodeksu. OHRC zastrzega jednak, że takie zasady powinny być stosowane tylko przez jak najkrótszy czas i tylko podczas pandemii.

Tymczasem Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnych (Justice Centre for Constitutional Freedoms) poinformowało, że wysłało list z ostrzeżeniem prawnym do rządu Ontario w imieniu czterech klientów, domagając się natychmiastowego cofnięcia nakazu dotyczącego paszportu szczepionkowego. „Narzucenie systemu, który odmawia Kanadyjczykom dostępu do pewnych usług, które rząd arbitralnie określa jako nieistotne, tworzy śliską ścieżkę i niebezpieczną równię pochyłą do dyktatury medycznej” – stwierdziła prawnik Henna Parmar z centrum. Centrum podejmie kroki prawne, jeśli prowincja nie powstrzyma „niekonstytucyjnej dyskryminacji” wobec tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na otrzymanie tego, co centrum nazywa „eksperymentalnymi szczepionkami”.

Odkąd wprowadzono paszport szczepionkowy, centrum otrzymało setki e‑maili od zaniepokojonych mieszkańców Ontario. Od środy każdy, kto chce uzyskać dostęp do wybranych ustawień, w tym restauracji, barów, siłowni, sal koncertowych, profesjonalnych imprez sportowych i sal gier hazardowych, musi przedstawić dowód, że otrzymał obie dawki szczepionki.

List stwierdza, że obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID stanowią znaczące, nieuzasadnione i głębokie naruszenie praw Kanadyjczyków, „które nie może być usprawiedliwione w wolnym i demokratycznym społeczeństwie”. „Rząd nie powinien zmuszać mieszkańców Ontario do poddania się interwencji medycznej, na którą nie wyrażają zgody”, mówi Jorge Pineda, prawnik z centrum. „To tragedia, gdy mieszkańcy Ontario, w tym dzieci, zmuszani są do przyjęcia szczepionki pod groźbą społecznej marginalizacji”.

Premier Doug Ford powtórzył w środę, że system certyfikatów nie zostanie wprowadzony na stałe i jest potrzebny, aby uniknąć sytuacji, kiedy epidemia COVID-19 wymknie się spod kontroli.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 26.09.2021 08:18

    Radzę Kanadyjczykom wymienić rząd , natychmiast ! Lub zwrócić władzę obywatelom, prawo nasze uchwalamy to większość samorządni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.