Ofanim – najdziwniejsze anioły w „Biblii”

Opublikowano: 24.12.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1185

Jeśli poczytamy Biblię to zauważymy, że znajdują się tam opisy różnych aniołów. Standardowo aniołowie byli określani terminem „malakim”, czyli „posłańcy”. W Biblii czytamy jednak także o innych rodzajach aniołów, np. takich jak cheruby czy serafiny. Istnieje jednak także inny rodzaj, zwany Ofanim, widoczny na ekranie. I w gruncie rzeczy nie wiadomo tak naprawdę czy należy ich zaklasyfikować jako aniołów, czy po prostu jako niebiańskie istoty lub obiekty. Opis ofanim znajduje się w biblijnej księdze Ezechiela. Najprościej można by podsumować, że ofanim to koło wewnątrz koła, a każde koło było pełne oczu. Najpierw musimy jednak zrozumieć szerszy kontekst.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.