Odkryto błąd pozwalający podsłuchiwać telefony

Opublikowano: 23.12.2014 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 631

Niemieccy naukowcy odkryli błędy bezpieczeństwa, które mogą pozwolić hakerom, szpiegom i przestępcom na słuchanie prywatnych rozmów telefonicznych i wiadomości tekstowych, przechwytując je na potencjalnie szeroką skalę, nawet wtedy gdy sieci komórkowe wykorzystują najbardziej zaawansowane, obecnie dostępne szyfrowanie.

Błędy, które w tym miesiącu mają być przedstawione na konferencji hakerów w Hamburgu, są najnowszymi przykładami powszechnego braku bezpieczeństwa na SS7, globalnej sieci, która pozwala operatorom komórkowym przekierowywać połączenia, teksty i inne usługi pomiędzy sobą. Eksperci twierdzą, że jest coraz bardziej oczywiste, iż SS7, zaprojektowany w latach 1980., jest najeżony poważnymi lukami, które naruszają prywatność miliardów klientów komórkowych na świecie.

Błędy wykryte przez niemieckich naukowców są w rzeczywistości funkcjami wbudowanymi w SS7 do innych celów – takich jak prowadzenie rozmów, gdy użytkownicy jadą autostradą, przełączając się pomiędzy kolejnymi masztami komórkowymi, które hakerzy mogą ponownie wykorzystać do nadzoru ze względu na braki bezpieczeństwa sieci.

Fachowcy wytrenowani w niezliczonych funkcjach wbudowanych w SS7 mogą lokalizować dzwoniących na całym świecie, słuchać rozmów, nagrywając na raz setki szyfrowanych połączeń i tekstów do późniejszego deszyfrowania. Istnieje również potencjał, aby oszukiwać użytkowników i operatorów komórkowych za pomocą funkcji SS7, twierdzą naukowcy.

Na podstawie: Washington Post
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.