Od przywileju do bezkarności

Opublikowano: 28.03.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2142

„Latami kultywowany status wyjątkowości i bezkarności ośmielił Izrael do uprawiania ludobójczej praktyki obserwowanej dziś w Gazie” – oświadczyła na forum ONZ Francesca Albanese, włoska prawniczka.

Jako sprawozdawca z ramienia ONZ od maja 2022 r. Albanese badała rozwój wydarzeń na terenach okupowanych przez Izrael. Jej kandydatura na piastowane stanowisko uważana za kontrowersyjną, wynikała z wypowiedzi w 2014 roku, kiedy to miała odwagę powiedzieć, że amerykańska i europejska bezwarunkowa uległość wobec lobby żydowskiego sprzyjają rozwojowi systemu segregacji (apartheidu). W związku z tym jej zdaniem ONZ powinno opracować plan zakończenia izraelskiej okupacji Palestyny oraz polityki osadnictwa. Albanese zwróciła uwagę, że narzędziem wymuszającym uległość wobec polityki Izraela jest nieustanne przypisanie winy i odpowiedzialności za holokaust. Błyskawiczną wówczas na tamtą opinię była reakcja Susan Heller Pinto – izraelskiej minister spraw zagranicznych i Żydowskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom (ADF), szablonowo przypisująca Albanese antysemityzm.

Prezentując swój najnowszy raport w Genewie 27.03.2024 r., Francesca Albanese zaproponowała wniosek końcowy, żądając, by kraje członkowskie zastosowały natychmiastowe sankcje i embargo na dostawy broni dla Izraela. Przedstawiciel Izraela był nieobecny na tym posiedzeniu. Nieobecny był także przedstawiciel USA; zazwyczaj wcześniej dostrzegał wyłącznie rażące uprzedzenia w ocenie polityki tego państwa. Jeden z dziennikarzy domagał się od sprawozdawcy, by w ramach wiarygodnych dowodów na stawiany w raporcie zarzut, podać choć jeden dokument gdzie padałby jasno sformułowany izraelski cel nazwany „ludobójstwem”.

Apelując do obecnych, autorka raportu powiedziała: „Świat ogląda dziś gorzki owoc bezkarności Izraela. Błagam, by kraje członkowskie w poczuciu obowiązku wprowadziły embargo na dostawy dla Izraela po to, żeby oglądana teraźniejszość nie stała się przyszłością całej ludzkości”.

Oceniając rolę dwóch instytucji, które powinny stanąć na wysokości zadania wobec problemu, pani Albanese stwierdziła: „O ile Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości służy rozpatrywaniu spraw, to Międzynarodowy Trybunał Karny – jest od poprowadzenia śledztwa. Pomimo ukazywanych od miesięcy dramatów setek tysięcy mieszkańców Gazy, Izrael zamordował 30 000 Palestyńczyków, w tym śmiertelnych ofiar wśród samych tylko dzieci jest już ponad 13 000, co stanowi niechlubny rekord w konfliktach z ostatnich 4 lat”.

Przedstawiciel misji izraelskiej w Genewie z oburzeniem skomentował, że zarzucane Izraelowi „ludobójstwo” jest skandalem, ponieważ czyn ten można jedynie przypisywać terrorystom, takim jak ludzie z Hamasu.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wolfman 28.03.2024 12:15

    Jak ich tu nie kochać. Wybiją miliony i będą uwielbiani.

  2. replikant3d 28.03.2024 18:48

    Wolfman, gdybyś miał tak jak oni w garści wszystkie finanse świata, też byś miał w nosie prawo miedzynarodowe……kasa misiu, kasa rządzi. Kto ma kasę ten dyktuje warunki. Zobacz do kogo należy nejwiękrza giełda diamentów na świecie to zrozumiesz dlaczego ONZ i nne organizacje ,,siedzą cicho,,…Jedyny sposób na syjonistów to zabrać im całą kasę i bogactwa..tylko kto się odważy?….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.