Oburzeni oskarżają rząd i parlament

Opublikowano: 06.01.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 497

Hiszpańscy Oburzeni (Ruch 15 Maja) oskarżyli premiera Mariano Rajoya, 4 ministrów jego rządu oraz 58 deputowanych o malwersację funduszy publicznych i przywłaszczenie dóbr. Wniesiona została w tej sprawie skarga do Najwyższego Trybunału.

Hiszpański parlament w 1982 roku uchwalił tzw. prawo o przejrzystości, które nakazuje politykom rozliczać się z tego, jak wydają pieniądze z budżetu państwa. Sami parlamentarzyści nigdy jednak nie wywiązali się z tego obowiązku.

Skarżący są zbulwersowani tym, że przedstawiciele rządu pobierają co miesiąc diety za hotele i wyżywienie, mimo że wszyscy mają mieszkania w Madrycie. Ukrywane przed społeczeństwem są wydatki parlamentu. Wiadomo tylko, że na pensje deputowanych wydaje państwo 19 milionów euro, a podróże każdego z nich kosztują rocznie 20 tys. euro. Ponad milion euro płaci parlament za rozmowy telefoniczne, a 7 tys. za mandaty deputowanych.

Opracowanie: Tomasz Kłusek
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. fugazi 06.01.2013 12:27

    kiedy Polska?Komor kosztuje nas więcej niż królowa Brytyjczyków o reszcie bandy nie wspominając…

  2. matimozg 07.01.2013 21:01

    “a podróże każdego z nich kosztują rocznie 20 tys. euro”

    Co to jest w porównaniu do kosztów podróży Donalda T. ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.