Oburzeni oskarżają rząd i parlament

Opublikowano: 06.01.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Hiszpańscy Oburzeni (Ruch 15 Maja) oskarżyli premiera Mariano Rajoya, 4 ministrów jego rządu oraz 58 deputowanych o malwersację funduszy publicznych i przywłaszczenie dóbr. Wniesiona została w tej sprawie skarga do Najwyższego Trybunału.

Hiszpański parlament w 1982 roku uchwalił tzw. prawo o przejrzystości, które nakazuje politykom rozliczać się z tego, jak wydają pieniądze z budżetu państwa. Sami parlamentarzyści nigdy jednak nie wywiązali się z tego obowiązku.

Skarżący są zbulwersowani tym, że przedstawiciele rządu pobierają co miesiąc diety za hotele i wyżywienie, mimo że wszyscy mają mieszkania w Madrycie. Ukrywane przed społeczeństwem są wydatki parlamentu. Wiadomo tylko, że na pensje deputowanych wydaje państwo 19 milionów euro, a podróże każdego z nich kosztują rocznie 20 tys. euro. Ponad milion euro płaci parlament za rozmowy telefoniczne, a 7 tys. za mandaty deputowanych.

Opracowanie: Tomasz Kłusek
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
fugazi
Użytkownik
fugazi

kiedy Polska?Komor kosztuje nas więcej niż królowa Brytyjczyków o reszcie bandy nie wspominając…

matimozg
Użytkownik
matimozg

“a podróże każdego z nich kosztują rocznie 20 tys. euro”

Co to jest w porównaniu do kosztów podróży Donalda T. ?