Obowiązkowe skanowanie twarzy wszystkich pasażerów

Opublikowano: 24.06.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 769

Na amerykańskim lotnisku pasażerskim w Orlando po raz pierwszy wprowadza się obowiązkowe skanowanie twarzy wszystkich pasażerów.

Obowiązkowe skanowanie twarzy wszystkich pasażerów wprowadzane jest na międzynarodowym lotnisku w Orlando (stan Florida). O tym fakcie poinformowała we czwartek agencja informacyjna Associated Press (AP), powołując się na przedstawicieli administracji lotniska.

Skan twarzy pasażera będzie porównywany z wizerunkiem przechowywanym w biometrycznej bazie danych Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA w celu potwierdzenia jego tożsamości.

Pierwsze próby wykorzystywania takich systemów rozpoznawania były przeprowadzane latem 2017 roku na międzynarodowym lotnisku Minneapolis-Saint-Paul (stan Minnesota), a także podczas wydawania biletów na samoloty linii lotniczych JET BLUE. W styczniu 2018 roku Wydział Bezpieczeństwa Transportu Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA rozpoczął w trybie testowym stosować tę technologię na międzynarodowym lotnisku Los Angeles. Obecnie taka procedura w ograniczonej skali jest stosowana na lotniskach Atlanty, Bostonu, Chicago, Las Vegas, Miami, New Yorku i Washingtonu, jednakże w Orlando po raz pierwszy wprowadzana jest kontrola dotycząca pasażerów wszystkich rejsów, w tym także i obywateli USA.

Jak zauważył, w wywiadzie udzielonym agencji informacyjnej AP, ekspert Georgetown University, Harrison Rudolf, program na lotnisku w Orlando wskazuje na to, że kontrola pasażerów linii lotniczych staje się coraz bardziej ostra. „Mowa jest o wszystkich lotach międzynarodowych” – zauważył Harrison Rudolf. „Liczba pasażerów, którzy będą podlegać takiej kontroli gwałtownie wzrasta. W miarę jak ten system będzie stosowany coraz powszechniej to prawdopodobieństwo pomyłek będzie także wzrastało”.

Z międzynarodowego lotniska pasażerskiego Orlando korzysta rocznie około 6 milionów pasażerów.

Tłumaczenie: Tamara
Źródło oryginalne: TASS.ru
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Abomingo 25.06.2018 18:29

    …tylko twarzy ? ……a dolne ,,policzki” ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.