Obowiązkowe skanowanie twarzy wszystkich pasażerów

Opublikowano: 24.06.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Na amerykańskim lotnisku pasażerskim w Orlando po raz pierwszy wprowadza się obowiązkowe skanowanie twarzy wszystkich pasażerów.

Obowiązkowe skanowanie twarzy wszystkich pasażerów wprowadzane jest na międzynarodowym lotnisku w Orlando (stan Florida). O tym fakcie poinformowała we czwartek agencja informacyjna Associated Press (AP), powołując się na przedstawicieli administracji lotniska.

Skan twarzy pasażera będzie porównywany z wizerunkiem przechowywanym w biometrycznej bazie danych Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA w celu potwierdzenia jego tożsamości.

Pierwsze próby wykorzystywania takich systemów rozpoznawania były przeprowadzane latem 2017 roku na międzynarodowym lotnisku Minneapolis-Saint-Paul (stan Minnesota), a także podczas wydawania biletów na samoloty linii lotniczych JET BLUE. W styczniu 2018 roku Wydział Bezpieczeństwa Transportu Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA rozpoczął w trybie testowym stosować tę technologię na międzynarodowym lotnisku Los Angeles. Obecnie taka procedura w ograniczonej skali jest stosowana na lotniskach Atlanty, Bostonu, Chicago, Las Vegas, Miami, New Yorku i Washingtonu, jednakże w Orlando po raz pierwszy wprowadzana jest kontrola dotycząca pasażerów wszystkich rejsów, w tym także i obywateli USA.

Jak zauważył, w wywiadzie udzielonym agencji informacyjnej AP, ekspert Georgetown University, Harrison Rudolf, program na lotnisku w Orlando wskazuje na to, że kontrola pasażerów linii lotniczych staje się coraz bardziej ostra. „Mowa jest o wszystkich lotach międzynarodowych” – zauważył Harrison Rudolf. „Liczba pasażerów, którzy będą podlegać takiej kontroli gwałtownie wzrasta. W miarę jak ten system będzie stosowany coraz powszechniej to prawdopodobieństwo pomyłek będzie także wzrastało”.

Z międzynarodowego lotniska pasażerskiego Orlando korzysta rocznie około 6 milionów pasażerów.

Tłumaczenie: Tamara
Źródło oryginalne: TASS.ru
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Abomingo
Użytkownik
Abomingo

…tylko twarzy ? ……a dolne ,,policzki” ?