NSZZ „Solidarność” kieruje sprawę do sądu karnego za krytykę

Opublikowano: 30.07.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1410

Władze Rady Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność” skierowały prywatny akt oskarżenia przeciwko członkini zarządu Związku Zawodowego „Związkowa Alternatywa” i zarazem jego przewodniczącej w Krajowej Administracji Skarbowej, Agacie Jagodzińskiej. W swojej skardze liderzy „Solidarności” twierdzą, że Jagodzińska poniżyła ich w opinii publicznej i naraziła na utratę zaufania.

Działacze centrali Piotra Dudy w swoim piśmie do sądu karnego przywołują udostępniony przez Jagodzińską wpis z profilu facebookowego „Związkowej Alternatywy”, w którym związek nazywa „Solidarność” „przybudówką władzy”. Inny zarzut dotyczy opinii Jagodzińskiej, że „Solidarność” w skarbówce dba „tylko w imię swoich interesów, a nie dobra KAS” i że „funkcyjni z »Solidarności« zawsze myśleli i myślą tylko o sobie”.

Treść skargi „Solidarności” może zdumiewać. Trudno pojąć, dlaczego działacze związkowi kierują sprawy do sądu karnego wobec krytycznych opinii na temat ich aktywności. Każda osoba publiczna w swojej działalności powinna liczyć się z tym, że jest oceniana nieprzychylnie przez część społeczeństwa. Dotyczy to tak polityków, jak i liderów związkowych, przedstawicieli pracodawców czy dziennikarzy.

Przede wszystkim jednak w ostatnich latach jest mnóstwo dowodów na rzecz tezy, że NSZZ „Solidarność” stanowi przybudówkę władzy. Od wielu miesięcy centrala Piotra Dudy wspiera PiS, unika krytycznych opinii na temat polityki rządu, czerpie profity ze współpracy z partią rządzącą. Tylko w ostatnich tygodniach wzburzenie setek tysięcy pracowników wzbudziło porozumienie Piotra Dudy i Mateusza Morawieckiego, zgodnie z którym pracownicy sfery budżetowej mają otrzymać jednorazowy ochłap zamiast systemowych podwyżek. Radzimy więc „Solidarności”, aby zerwała pępowinę z rządem, zamiast wytaczać sprawy sądowe niezależnym związkom zawodowym.

Autorstwo: Piotr Szumlewicz ze Związkowej Alternatywy
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.