Prezes NIK doniósł do prokuratury na wiceprezesa NIK

Opublikowano: 27.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1366

„Rzeczpospolita” informuje, że prezes Najwyższej Izby Kontroli (NIK) Mariusz Banaś złożył doniesienie do prokuratury na wiceprezesa NIK.

Zawiadomienie do prokuratury zostało złożono w związku uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstw z art. 226 „Kodeksu karnego”, które dotyczą znieważenia funkcjonariusza publicznego, a konkretnie prezesa NIK-u podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

„Wpłynęły trzy pisemne zawiadomienia prezesa Banasia dotyczące wypowiedzi wskazanej osoby w trakcie posiedzeń sejmowej Komisji Kontroli Państwowej w dniach 22 czerwca oraz 12 lipca tego roku” – potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna.

Wiceprezes NIK-u, Tadeusz Dziuba, sprawuje swoją funkcję od 2019 roku. Urzędnik podczas omawiania sprawozdania z wykonania budżetu NIK-u mówił o znaczącym wzroście wydatków na wyjazdy zagraniczne. „Pan prezes wyjeżdża za granicę po to, żeby, przepraszam za skrót myślowy, ale nie jest on przypadkowy, obsmarować państwo polskie” – powiedział Dziuba.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Rp.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.