Nowoczesna chce likwidacji programu 500+

Opublikowano: 27.01.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1007

Z Ryszardem Petru na czele, czy też bez – Nowoczesna niezmiennie jest największym sojusznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprzewodniczący tej formacji postanowił przypomnieć społeczeństwu dlaczego głosowanie na PiS jest najlepszym pomysłem z punktu widzenia interesu socjalnego przeciętnego człowieka.

Portal Polskie Radio wyszczególnił wywiad z Witoldem Zembaczyńskim jako jedną z najważniejszych wypowiedzi piątkowego poranka. Wiceprzewodniczący Nowoczesnej zapowiedział, że po przejęciu władzy, kiedykolwiek to nastąpi, jego partia zlikwiduje program Rodzina 500+. Dlaczego politycy ze stajni Katarzyny Lubnauer, ponoć zdolniejszej liderki od Ryszarda Petru, chcą skasować największy w historii III RP transfer socjalny, który przyczynił się do wzrostu poziomu życia najgorszej sytuowanych obywateli i redukcji ubóstwa? Zembaczyński dał do zrozumienia, że targetem jego partii jest klasa średnia, a ta jest grupą najbardziej pokrzywdzoną przez program, który określił jako „niesprawiedliwy i opresyjny wobec klasy średniej”.

Co Nowoczesna proponuje w zamian? Ulgę podatkową, oczywiście tylko dla pracujących. Z „Zamiana zasiłku na ulgę podatkową ma zachęcić Polaków do aktywności zawodowej, bo jako Nowoczesna chcemy Polski aktywnej i bogatej, a nie żyjącej na zasiłkach. Możemy to zrobić tak, jak w 500 plus, Polacy dostawaliby pieniądze na konta co miesiąc. Ulga podatkowa wypłacana wraz z wynagrodzeniem” – powiedziała w listopadzie parlamentarzystka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska (N).

Witold Zembaczyński dał do zrozumienia, że jego ugrupowania najlepiej wie kto ma świadczenia zasługuje, a kto nie. “Będzie więcej pieniędzy dla tych, którzy są aktywni i będzie sprawiedliwie dla tych, którzy powinni otrzymać tę pomoc” – zapewnił.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. agama 27.01.2018 11:50

  Staromodna wie jak osiągnąć dno dna lol

 2. Cami 27.01.2018 12:14

  a jakies pl nazwisko z tej Nowoczesnej?
  To sztuczny twor w naszym Sejmie ktory nie powinien miec wiecej glosow w nim jak mniejszosci niemieckie i inne – jakimi są szkodzac Polsce

 3. Gats 27.01.2018 12:49

  A ja chce likwidacji Nowoczesnej.

 4. Krokodylowy 27.01.2018 19:15

  Wszystko się zgadza. 500+ jest niesprawiedliwe i opresyjne dla klasy średniej przedsiębiorców prowadzących swoje obozy pracy za najniższą krajową i udzielających pożyczek na lichwiarski, bandycki procent. Lewiatany i inne organizacje poganiaczy niewolników dziwnym trafem piszczą, że nie ma komu pracować za grosze właśnie od czasu wprowadzenia 500+. To samo firmy pożyczkowe ostatnio padające jak muchy.
  No i jeszcze Katarzyna Lubnauer, która ostatnio sama przyznała, że w jej partii posłowie z roczników z lat 90 to głąby, które nie wiedzą za czym, kiedy i jak głosować w sejmie 🙂
  Nie będę płakał. Ciekawe, czy następnym razem wyjmą z garażu i wyremontują przed jazdą Palikota jak już padnie zacofana 🙂

 5. kozik 27.01.2018 20:18

  Nie korzystam z 500+, ale kiedy widzę upadające “chwilówki”, czy zamorskie Pro..y, to z mojego punktu widzenia – jako Polaka – jest to bezcenne.
  Mam tylko nadzieję, że rozdawnictwo a’la Gierek nie doprowadzi Polski do ruiny za kilka lat…

 6. Aida 27.01.2018 20:57

  Nowoczesna wie jak przegrać przyszłe wybory 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.