Nowe systemy TV podglądają i podsłuchują

Opublikowano: 12.12.2012 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 218

Nie minie wiele czasu zanim telewizory zaczną nas obserwować.

Nie trzeba być paranoikiem lub nawet ekspertem od prywatności, aby określić taki rozwój spraw jako trochę przerażający. Verizon złożył patent na nową technologię DVR (cyfrowy system nagrywania programów), która działa filmując i nagrywając głos widzów w celu wysyłania im docelowych reklam przez ich TV.

“Jeśli funkcja wykryje jedno lub więcej słów wypowiedzianych przez użytkownika (np. podczas rozmowy z innym użytkownikiem w tym samym pokoju lub przez telefon), funkcja reklamowa może wykorzystać co najmniej jedno słowo wypowiedziane przez użytkownika do wyszukiwania i/lub wybrania reklam związanych z jednym lub więcej słów,” stwierdza dokument aplikacyjny Verizon, co zostało po raz pierwszy opisane przez Fierce Cable.

Patent został faktycznie złożony przez Verizon w 2011, ale amerykańskie biuro patentowe jest zobowiązane do publikowania wniosków patentowych 18 miesięcy później.

Samsung LED HDTV PLASMA oferuje nowe funkcje nie dostępne wcześniej w telewizji, w tym wbudowaną wewnętrznie kamerę HD, dwa mikrofony, śledzenie twarzy (biometryka) i rozpoznawanie mowy. Choć funkcje te dają niespotykaną dotąd kontrolę nad HDTV, to samo urządzenie, bardziej niż kiedykolwiek podobne do komputera osobistego, pozwala firmie Samsung i hakerom na oglądanie i usłyszenie Ciebie i Twojej rodziny, oraz na gromadzenie danych osobowych.

Chociaż Web-kamery i łącza internetowe nie są nowością dla telewizorów HDTV, to ich pełna integracja, kamery i mikrofonu, w połączeniu z opcją wykorzystywania ich przez aplikacje firm trzecich (nie wspominając o własnym oprogramowaniu Samsunga) daje nam powody do obaw dotyczących prywatności nabywców takich telewizorów, ich przyjaciół i rodzin. Samsung w swojej polityce prywatności nie wyjaśnia, jakie dane są gromadzone i udostępniane w odniesieniu do nowych telewizorów.

Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
monsternik
Użytkownik
monsternik

mam to gdzieś tv nie oglądam ,a pomysł jest rodem z Orwella

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

„Jeśli funkcja wykryje jedno lub więcej słów wypowiedzianych przez użytkownika (np. podczas rozmowy z innym użytkownikiem w tym samym pokoju lub przez telefon), funkcja reklamowa może wykorzystać co najmniej jedno słowo wypowiedziane przez użytkownika do wyszukiwania i/lub wybrania reklam związanych z jednym lub więcej słów,”

hehe już to widzę. Mąż woła żonę , kochanie co jest na obiad??
Żona na to : pomidorowa,
Mąż: O uwielbiam pomidorową
W tym momencie TV odpala 50 reklam : Zupa pomidorowa firmy ….. i lecimy po kolei :),
Mąż: Wiesz co?, pie@#@!# nie jem obiadu już się napatrzyłem i mi obrzydło , k$#@! !!
Na to TV: Klub nocny Lovelas co tydzień nowe k!@#$ !!

:))

Janusz Korczyński
Użytkownik

Ninjas84,
hahahaha

zbig45
Użytkownik
zbig45

czyli przyszłość telewizorów wygląda tak: kamerka i głośniki do podglądania i podsłuchiwania nas. system do przekazywania tego poprzez istniejące nadajniki telefonii komórkowej, odrębne zasilanie żeby cały czas to działało. niestety ale trzeba będzie obklejać telewizor taśmą żeby przykryć kamerkę, ale wtedy zastosują na podczerwień. a najczęściej wypowiadane przed tv słowa to będą sex i niech lecą te reklamy.

religiatoPCPdlaludu
Użytkownik
religiatoPCPdlaludu

Albo żona mówi do męża – przestań mnie terroryzować! – i za 15 min wpadają panowie w kominiarkach.
Pożyczysz sąsiadowi stówę i u drzwi już stoi urzędol skarbowy.
Kiedyś się telefon nakrywało poduszką.

Roots Chant Rising
Użytkownik
Roots Chant Rising

Żona – kochanie kupmy ten obraz,Vincenta cenię najbardziej , on był jak ktoś z przyszłości, niedoceniony!
Mąż – Wiesz jaki mamy budżet,to nierealne…
Telewizor: Wincent Rostowski – “Budżet na rok 2013 to budżet bezpieczeństwa”

Roots Chant Rising
Użytkownik
Roots Chant Rising

Vincent*
Zgłaszam iż jest potrzeba wprowadzenia opcji usuwania notek lub ich korygowania :)