Nowe informacje Elona Muska nt. kolonizacji Marsa

Opublikowano: 19.06.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 253

Elon Musk przedstawił plan kolonizacji Marsa. Na łamach czasopisma „New Space” przedsiębiorca omówił jak obniżyć koszt lotów na Czerwoną Planetę oraz poruszył temat niezbędnego wyposażenia statku kosmicznego, który będzie środkiem transportu.

Artykuł powstał na podstawie prezentacji, która odbyła się już na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym i zaczyna się od wyjaśnienia dlaczego to właśnie Mars jest odpowiednim miejscem na stworzenie życia międzyplanetarnego.

Elon Musk zauważa, że w dobie obecnych technologii bilet na Marsa może kosztować około 10 miliardów dolarów. Okazuje się, że to właśnie obniżenie kosztów lotu na Czerwoną Planetę do kwoty około 200 tysięcy dolarów jest kluczem do stworzenia realnego planu kolonizacji Marsa. W tej cenie załoga statku będzie mieć podczas podróży dostęp do rozrywki, sal wykładowych, własnych pokojów oraz restauracji.

Założyciel PayPala twierdzi, że do przedsięwzięcia niezbędny jest statek kosmiczny wielokrotnego użytku, który będzie mógł być tankowany na orbicie Marsa. Ponadto konieczne jest wyprodukowanie paliwa na Marsie, przy użyciu na przykład metanu, a koszt jego produkcji musi być jak najbardziej zoptymalizowany.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
replikant3d
Użytkownik

Coraz ciekawiej…he,he..ciekawe jaką minę zrobi gdy po przylocie na czerwoną planetę powitają go górnicy z jakiejś ziemskiej megakorporacji i wyjaśnią że są tutaj od wielu już lat….chyba dostałby zawału…