Nowe dane ws. zdrowia Benedykta XVI

Opublikowano: 30.12.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2071

W mediach pojawiły się nowe informacje dotyczące stanu zdrowia papieża — emeryta. Według nieoficjalnych informacji ma cierpieć na niewydolność nerek.

Według nieoficjalnych informacji, przekazanych przez katolicki portal „National Catholic Register”, papież Benedykt XVI cierpi na niewydolność nerek. Co więcej, półtora miesiąca temu u 95-letniego papieża konieczna była regulacja rozrusznika serca.

Zgodnie z wydanym w środę oświadczeniem Watykanu, papież emeryt znajduje się pod kontrolą lekarzy. Wcześniej tego dnia papież Franciszek zaapelował o modlitwę w intencji Benedykta XVI, który, według jego słów, jest bardzo chory. „Chciałbym poprosić was wszystkich o szczególną modlitwę w intencji papieża-seniora Benedykta, który w milczeniu wspiera Kościół” – zaapelował papież Franciszek.

Dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni, komentując apel papieża Franciszka, zauważył, że w ostatnich godzinach stan zdrowia papieża – seniora pogorszył się z powodu jego zaawansowanego wieku, natomiast obecnie jest pod kontrolą i stałym nadzorem lekarzy.

Prośbę o modlitwę w intencji chorego papieża wystosowali także biskupi z Niemiec i z Polski. „Przyłączam się do wezwania papieża Franciszka do modlitwy. (…) Moje myśli są z papieżem – seniorem. Wzywam wiernych w Niemczech do modlitwy za Benedykta XVI” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu biskup Limburga Georg Batzing.

Kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Olaf Scholz również życzył Benedyktowi XVI dobrego powrotu do zdrowia. Papież Franciszek odwiedził chorego Benedykta XVI w klasztorze Mater Ecclesiae.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. MasaKalambura 31.12.2022 01:22

  Niech mu Droga jasną będzie.
  Oby ścieżka do Zbawienia, mimo iż cienka i łatwa do zgubienia, niezwykle daleka/długa, poddająca się przyciąganiu i odpychaniu ukończona była Akceptującymi i Miłosiernymi Dłoniami Światła. Aby Światłem i Miłością przywitała.
  Oby Sąd odbył się gładko i bez większych zastrzeżeń.
  Na sądzie Ciał spotka się Wszystko ze Wszystkim.
  Do zobaczenia po Jego Prawicy i w tym Wariancie.
  Ubrani w szaty pielgrzyma pójdziemy z Hymnem na ustach.
  Na Drugi Brzeg.

  Z Bogiem.
  Oby Miał w Opiece Jedyny i Niepodzielny.
  Alfa i Omega.
  Prawda.
  Allah Wszechmocny.

 2. JedynaDroga 02.01.2023 00:43

  Jednego masona mniej, nawet lewicowe-anty kościelne TVN rozpaczało po śmierci krypto-żyda.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.