Nową możliwa wersja wyginięcia ludzkości

Opublikowano: 17.10.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2417

Amerykańscy naukowcy z Georgia Institute of Technology zidentyfikowali nową możliwą wersję wyginięcia ludzkości. Ich zdaniem w przyszłości ludzie mogą zmierzyć się z niedoborem tlenu i umrzeć, ponieważ jego ilość na planecie może spaść milion razy!

Według nich podobne wydarzenia miały miejsce na Ziemi około 2,45 miliarda lat temu. W tym czasie w atmosferze planety praktycznie nie było gazu, ale później zaczął się on gromadzić. Takie zmiany na planecie doprowadziły już w przeszłości do ​​wyginięcia niektórych gatunków, ale też pojawienia się nowych.

Aktywność Słońca w atmosferze obecnie stale wzrasta, promieniowanie rozszczepia dwutlenek węgla, co prowadzi do wyginięcia roślin produkujących tlen. Naukowcy obawiają się, że w przyszłości zawartość tlenu w powłoce powietrznej planety powróci do wskaźników obserwowanych w starożytności.

Jak powiedział naukowiec Chris Reinhard – spadek tlenu jest bardzo, bardzo ostry. Mowa o ilości tlenu, która jest około milion razy mniejsza niż dzisiaj. Jeśli tak się stanie, umrą wszystkie żywe organizmy na planecie, które są zależne od tlenu. Naukowcy uważają, że w tym przypadku Ziemia zostanie zalana organizmami drobnoustrojowymi, albo grzybami beztlenowymi.

Na podstawie: Nature.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. RastaMan 17.10.2021 16:03

    Ah ci naukowcy… Całymi dniami sobie gdybają i biorą za to hajs

  2. Cami 18.10.2021 09:28

    a nastepni odkopia nasze budowle jak my poprzednikow 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.