Nowa epidemia w Chinach

Opublikowano: 20.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1492

Chińskie media donoszą o trwającej nowej niebezpiecznej epidemii brucelozy. Kilka tysięcy osób zostało zakażonych w mieście Lanzhou w stolicy prowincji Gansu. Epidemię zapoczątkował wyciek z fabryki należącej do firmy farmaceutycznej.

Bruceloza, znana również jako gorączka maltańska, to przewlekła i zakaźna choroba, którą wywołują bakterie z rodzaju Brucella. Głównym źródłem zakażenia są zwierzęta. Transmisja choroby z człowieka na człowieka jest rzadka, ale do zakażenia może dojść przy spożyciu zainfekowanego mleka lub mięsa. Choroba może powodować nieustającą gorączkę, zmęczenie oraz bóle stawów i mięśni.

14 września, Komisja Zdrowia w Lanzhou powiadomiła, że 3245 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Brucelozy, a 1401 kolejnych otrzymało wstępny wynik pozytywny. Dotychczas przebadano ponad 21 tysięcy mieszkańców miasta Lanzhou. Dziennik „Global Times” podaje, że liczba potwierdzonych zakażeń jest znacznie większa niż oczekiwano i wzbudziła poważne zaniepokojenie w sprawie rozprzestrzeniania się choroby.

Wszystko tak naprawdę zaczęło się już w lipcu 2019 roku, gdy firma farmaceutyczna wykorzystała przeterminowane środki dezynfekujące do produkcji szczepionek Brucella dla zwierząt w swoim zakładzie Zhongmu Lanzhou. Zanieczyszczone bakteriami gazy wyciekły z fabryki i wraz z wiatrem przedostały się w pierwszej kolejności do Instytutu Badań Weterynaryjnych, gdzie w listopadzie odnotowano pierwsze przypadki zakażenia.

Cicha epidemia, o której prawdopodobnie nikt z nas wcześniej nie słyszał, doprowadziła już do tysięcy zakażeń i wciąż wykrywane są nowe przypadki. Z przekazów medialnych wiadomo, że firma farmaceutyczna, odpowiedzialna za ten „incydent”, została już surowo ukarana i będzie musiała wypłacić odszkodowania wszystkim pacjentom.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: GlobalTimes.cn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.