Nowa epidemia w Chinach

Opublikowano: 20.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 121

Chińskie media donoszą o trwającej nowej niebezpiecznej epidemii brucelozy. Kilka tysięcy osób zostało zakażonych w mieście Lanzhou w stolicy prowincji Gansu. Epidemię zapoczątkował wyciek z fabryki należącej do firmy farmaceutycznej.

Bruceloza, znana również jako gorączka maltańska, to przewlekła i zakaźna choroba, którą wywołują bakterie z rodzaju Brucella. Głównym źródłem zakażenia są zwierzęta. Transmisja choroby z człowieka na człowieka jest rzadka, ale do zakażenia może dojść przy spożyciu zainfekowanego mleka lub mięsa. Choroba może powodować nieustającą gorączkę, zmęczenie oraz bóle stawów i mięśni.

14 września, Komisja Zdrowia w Lanzhou powiadomiła, że 3245 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Brucelozy, a 1401 kolejnych otrzymało wstępny wynik pozytywny. Dotychczas przebadano ponad 21 tysięcy mieszkańców miasta Lanzhou. Dziennik „Global Times” podaje, że liczba potwierdzonych zakażeń jest znacznie większa niż oczekiwano i wzbudziła poważne zaniepokojenie w sprawie rozprzestrzeniania się choroby.

Wszystko tak naprawdę zaczęło się już w lipcu 2019 roku, gdy firma farmaceutyczna wykorzystała przeterminowane środki dezynfekujące do produkcji szczepionek Brucella dla zwierząt w swoim zakładzie Zhongmu Lanzhou. Zanieczyszczone bakteriami gazy wyciekły z fabryki i wraz z wiatrem przedostały się w pierwszej kolejności do Instytutu Badań Weterynaryjnych, gdzie w listopadzie odnotowano pierwsze przypadki zakażenia.

Cicha epidemia, o której prawdopodobnie nikt z nas wcześniej nie słyszał, doprowadziła już do tysięcy zakażeń i wciąż wykrywane są nowe przypadki. Z przekazów medialnych wiadomo, że firma farmaceutyczna, odpowiedzialna za ten „incydent”, została już surowo ukarana i będzie musiała wypłacić odszkodowania wszystkim pacjentom.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: GlobalTimes.cn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,17 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o