Norylsk – śnieg, smog, depresja

Opublikowano: 14.12.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 695

Bardzo interesujący film dokumentalny o życiu w jednym z najciekawszych dużych miast Rosji — Norylsku, mieście jednobranżowym pod kontrolą niklowego kombinatu Nornikiel. Jest to tzw. miasto zamknięte, co oznacza, że aby dostać się do tego miasta, potrzebne jest specjalne pozwolenie. Materiał wspomni również o rdzennych, niewielkich ludach syberyjskich, które od wieków zamieszkiwały ten obszar i dziś muszą dzielić swój los z mieszkańcami Norylska i jego potężnego kombinatu, którego praca negatywnie wpływa na otaczające środowisko naturalne. Film dokumentalny pochodzi z 1 grudnia 2020 r.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.