Norwegia nakaże nosić dwie maseczki jednocześnie?

Opublikowano: 12.02.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1785

Norwescy specjaliści z systemu opieki zdrowotnej rozważają wprowadzenie zalecenia noszenia jednocześnie dwóch maseczek, aby lepiej chronić się przed koronawirusem – poinformował norweski nadawca radiowo-telewizyjny NRK.

„Amerykańskie badanie pokazuje, że dwie maseczki noszone jedna na drugiej mogą zapewnić większe bezpieczeństwo przed zarażeniem koronawirusem. Norweskie władze w sferze opieki zdrowotnej rozważają możliwość wprowadzenia takiego zalecenia” – czytamy w oświadczeniu.

Zdjęcia amerykańskiego naukowca zajmującego się chorobami zakaźnymi Anthony’ego Fauci w dwóch maseczkach, założonych jedna na drugą, krążyły w wielu mediach. Zdaniem Amerykanina może to być uzasadnione z punktu widzenia bezpieczeństwa. Według NRK hipotezę tę potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w USA, o których poinformowano w tym tygodniu.

Espen Rostrup Nakstad, doradca szefa Norweskiej Dyrekcji Zdrowia, który wcześniej sceptycznie podchodził do pomysłu noszenia dwóch maseczek, po zapoznaniu się z wynikami badań przyznał, że metoda ta może być skuteczna.

„Ta metoda może przynieść znaczący efekt w przypadku, jeśli jedna maseczka nie jest noszona prawidłowo, dlatego rozsądne może być użycie maseczki górnej, która będzie dociskać dolną, medyczną, aby infekcja nie przedostała się do niej” – powiedział Nakstad. Zauważył, że maseczki, po które najczęściej sięgają zwykli ludzie, nie zapewniają optymalnej ochrony, ponieważ nie są wystarczająco szczelne, w przeciwieństwie do tych używanych przez personel medyczny.

Nakstad powiedział też, że Instytut Zdrowia Publicznego rozważy nowe zalecenia Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz zdecyduje, czy zalecić mieszkańcom Norwegii noszenie dwóch maseczek – jednej zwykłej medycznej i drugiej, nałożonej na nią.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. polach 12.02.2021 14:13

    Szaleni:)…jak zaleca kołek w tyłek też ludzie będą wkładać aby się chronić?:D Absurdy gonią absurdy 🙂

  2. Murphy 12.02.2021 15:09

    Od razu może kombinezon zamknięty przeciw skażeniu chemicznemu. 🙂

  3. Wolfman 12.02.2021 20:57

    Czekać tylko, aż reszta Europy się ogłupi pomysłem tych bałwanów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.