Norwegia nakaże nosić dwie maseczki jednocześnie?

Opublikowano: 12.02.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1278

Norwescy specjaliści z systemu opieki zdrowotnej rozważają wprowadzenie zalecenia noszenia jednocześnie dwóch maseczek, aby lepiej chronić się przed koronawirusem – poinformował norweski nadawca radiowo-telewizyjny NRK.

„Amerykańskie badanie pokazuje, że dwie maseczki noszone jedna na drugiej mogą zapewnić większe bezpieczeństwo przed zarażeniem koronawirusem. Norweskie władze w sferze opieki zdrowotnej rozważają możliwość wprowadzenia takiego zalecenia” – czytamy w oświadczeniu.

Zdjęcia amerykańskiego naukowca zajmującego się chorobami zakaźnymi Anthony’ego Fauci w dwóch maseczkach, założonych jedna na drugą, krążyły w wielu mediach. Zdaniem Amerykanina może to być uzasadnione z punktu widzenia bezpieczeństwa. Według NRK hipotezę tę potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w USA, o których poinformowano w tym tygodniu.

Espen Rostrup Nakstad, doradca szefa Norweskiej Dyrekcji Zdrowia, który wcześniej sceptycznie podchodził do pomysłu noszenia dwóch maseczek, po zapoznaniu się z wynikami badań przyznał, że metoda ta może być skuteczna.

„Ta metoda może przynieść znaczący efekt w przypadku, jeśli jedna maseczka nie jest noszona prawidłowo, dlatego rozsądne może być użycie maseczki górnej, która będzie dociskać dolną, medyczną, aby infekcja nie przedostała się do niej” – powiedział Nakstad. Zauważył, że maseczki, po które najczęściej sięgają zwykli ludzie, nie zapewniają optymalnej ochrony, ponieważ nie są wystarczająco szczelne, w przeciwieństwie do tych używanych przez personel medyczny.

Nakstad powiedział też, że Instytut Zdrowia Publicznego rozważy nowe zalecenia Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz zdecyduje, czy zalecić mieszkańcom Norwegii noszenie dwóch maseczek – jednej zwykłej medycznej i drugiej, nałożonej na nią.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 1,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Szaleni:)…jak zaleca kołek w tyłek też ludzie będą wkładać aby się chronić?:D Absurdy gonią absurdy :)

Murphy
Użytkownik
Murphy

Od razu może kombinezon zamknięty przeciw skażeniu chemicznemu. :)

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Czekać tylko, aż reszta Europy się ogłupi pomysłem tych bałwanów.

username
Użytkownik
username

A ja za kilka tygodni…

Polska ma zamiar pójśc o kilka roków dalej.

Limit dozwolonych oddechów w ciągu dnia: 10.000 tysiecy oddechów!

Kto przekroczy to surowy mandat.

Firmy już produkują oddechomierze.
Każdy zatrzymany do kontroli będzie musiał okazać wynik.
Za naruszenie ponowne limitu kara w postaci tyle dni w wiezieniu o ile.przekroczono.

Specjalne oddechomierze czyt. Specjalne maski które można zdjąć tylko na 5 minit a potem włączy sie alarm 😁😁😁

synsata
Użytkownik

Co maski słabo schodzą?! To nakażmy im nosić po dwie, w tym jedna z atestem medycznym. Tylko broń Boże, żeby sami sobie szyli. A jak za małe będą zyski naszych firm, to nakażemy nosić im po 3 maski jednocześnie i jedną na dupie, bo tamtędy również wydostają się gazy.
Jak się poduszą lub pochorują jeszcze bardziej to ogłosimy piątą lub entą falę pandemii i sprowadzimy ich już całkiem do parteru.
Oh jak cudownie steruje się motłochem!;p

Irfy
Użytkownik
Irfy

Nie znacie się. Wbrew pozorom to świetna wiadomość. Większość absurdów ginie wskutek przegięcia pały przez tych, którzy te absurdy wprowadzają. Tymczasem ze szmatami przegięcie już nastąpiło. Wystarczy wyjść na ulicę, gdzie wyraźnie widać jeszcze sporo „fanatycznych” covidian, faktycznie w jakichś „szmatach-wynalazkach”, w których wyglądają jakby sobie pozakładali jaskółcze gniazda. A reszta już w normie. Na brodzie, albo zasłonięte usta. Mnie już nawet w sklepach wielkopowierzchniowych przestali prześladować. Wystarczy, że sobie nasunę komin, który i tak zawsze noszę, bo mam wrażliwe gardło, pod dolną wargę. I jest cacy. A w galeriach handlowych zupełna swoboda. Tylko trzeba trzymać w łapie kawałek bajgla albo coś, co wygląda jak jedzenie.

Dlatego im więcej szmat każe się nosić, tym lepiej. Bo przepraszam, ale po nałożeniu dwóch na raz to już zupełnie nie idzie oddychać a ci, którzy noszą okulary będą się dodatkowo rozwalali o każdy słup. Więc nawet najbardziej zatwardziałych covidian w końcu trafi od tego szlag. Dosłownie, albo w przenośni. Dlatego im bardziej dociska im się śrubę, tym lepiej. Normalni i tak już mają te pomysły tam, gdzie ich miejsce :)