Nikola Tesla – w poszukiwaniu nieskończonego źródła energii

Opublikowano: 20.08.2010 | Kategorie: Nauka i technika

Liczba wyświetleń: 1043

Nikola Tesla był jednym z ludzi którzy w największym stopniu wpłynęli na kształt naszej rzeczywistości w ciągu kilku ostatnich stuleci.

Nikola Tesla był jednym z ludzi którzy w największym stopniu wpłynęli na kształt naszej rzeczywistości w ciągu kilku ostatnich stuleci. Był on Jugosłowiańskim wynalazcą, i inżynierem żyjącym w drugiej połowie dziewiętnastego i pierwszej połowie dwudziestego stulecia. Był niewiarygodnie kreatywny i miał swój udział w wynalezieniu znacznej części technologii których obecnie używamy w naszym codziennym życiu. Chociaż był znany i ceniony za życia obecnie jest prawie całkowicie zapomniany.

Dla przykładu większość ludzi sądzi dziś że wynalazcą radia był włoski naukowiec Gulielmo Marconi, kiedy tak naprawdę to Tesla pierwszy zgłosił odpowiedni patent (miał wtedy 41 lat). Jednak Marconi był bardziej przebojowy i zdołał wylansować siebie jako wynalazcę. Dopiero w 1943 wyrokiem Sądu Najwyższego w USA przywrócono oficjalnie Tesli pierwszeństwo nad Włochem.

Znaczna część jego badań była związana ze źródłami energii. Już w dzieciństwie miał wizję użycia siły wodospadu Niagara do produkcji energii – tą wizję zrealizował zresztą w 1896 roku. Powstała wtedy elektrownia wodna zasilająca w prąd położone nieopodal miasto Buffalo City. Był to wielki sukces gdyż jak na tamte czasy projekt był mocno innowacyjny.

Opisał on także project anteny która miałby pełnić rolę panelu słonecznego – ten projekt o ile wiadomo nie doczekał się żadnych prób realizacji. Jego największy pomysł był związany z pozyskiwaniem elektryczności z wnętrza Ziemi. Wierzył ze będzie mógł wpompować do Ziemi pewien ładunek elektryczny tak że zmieniłby jej
stan energetyczny. Po tym miało być możliwe by każdy z każdego miejsca na Ziemi był w stanie tą energię odzyskać przy pomocy urządzenia które mieściłoby się w kieszeni. Miałaby być całkowicie darmowa i dostępna dla każdego. Jej ilość miała być praktycznie nieograniczona, czyli był to w pewnym sensie projekt “perpetuum mobile” czy też tzw.” free energy generator” w którym planeta odgrywałaby rolę oscylatora. Jednak budowa „elektrowni” nie została ukończona – inwestor wycofał się z dalszego kredytowania projektu pod koniec 1901 roku, po tym jak jego wartość przekroczyła milion dolarów.

Tesla zmarł w 1943 pozostawiając 1200 patentów I prawdopodobnie setki pomysłów które nigdy nie zostały nawet zapisane. Jego zapiski zostały natychmiast skonfiskowane przez FBI i oznaczone jako „ściśle tajne”. Nie jesteśmy nawet w stanie się domyślać co mogły zawierać.

Autor: Jack Jackson
Źródło: iThink


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.