Niezależni pod presją

Opublikowano: 02.02.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Nawet 1000 niezależnych stacji paliw działających na terenie Wielkiej Brytanii może zniknąć z rynku w wyniku agresywnej polityki cenowej supermarketów.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, od 2009 r. corocznie pozwolenie na budowę otrzymywało ok. 40 nowych stacji należących do sieci handlu wielkopowierzchniowego. – „Jeśli to tempo się utrzyma, a nie ma podstaw do tego by spodziewać się odwrócenia tego trendu, do końca 2016 r. powstanie 160 nowych stacji przy supermarketach” – przewiduje Steve Rodell z firmy Christie & Co, która przygotowała raport na temat przyszłości rynku detalicznego handlu paliwami w Wielkiej Brytanii.

Według brytyjskiego stowarzyszenia skupiającego operatorów stacji paliw Petrol Retailers’ Association jedna nowa placówka przymarketowa oznacza konieczność zamknięcia średnio pięciu stacji niezależnych. – „Skutkiem niekontrolowanej ekspansji sieci handlowych na rynku sprzedaży paliw może być więc zamknięcie nawet tysiąca stacji niezależnych do końca 2016 r.” – uważa Brian Madderson, rzecznik prasowy stowarzyszenia. Zwrócił się on z apelem do rządu o ograniczenie ekspansji stacji przymarketowych poprzez wprowadzenie dodatkowego kryterium oceny wniosków o pozwolenie na budowę. Kryterium tym miałby być potencjalny wpływ na już działające stacje.

Jak wynika z opublikowanego w grudniu raportu firmy Deloitte, w 1990 r. w Wielkiej Brytanii istniały 434 stacje paliw należące do sieci supermarketów. W 1995 r. ich liczba wzrosła do 776, by w 2011 r. sięgnąć 1063.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MichalR
Użytkownik
MichalR

Stacje przy hipermarketach mają na celu przyciągnąć ludzi do hipermarketów dlatego zyski z paliwa taka stacja może mieć mniejsze gdyż głównym założeniem jest aby zarabiał hipermarket. Polityka jak w socjaliźmie i pracą. Jeśli w socjaliźmie tworzyło się sztuczne miejsca pracy to jedni generowali mniejszy dochód inni większy ale bilans ogólny miał być dodatni.