Niepotrzebna zgoda sądu na uśmiercenie pacjenta

Opublikowano: 31.07.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 576

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał bezprecedensowy wyrok w sprawie śmiertelnie chorych pacjentów. Zgodnie z jego decyzją, rodzina oraz lekarze, którzy opiekują się chorym, nie będą musieli czekać na pozwolenie sądu, aby odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie.

Zarówno rodzina jak i lekarze nie będą musieli czekać na pozwolenie sądu, aby odłączyć pacjenta przebywającego w stanie wegetatywnym od aparatury podtrzymującej życie.

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii właśnie wydał bezprecedensowy wyrok w sprawie 52-letniego mężczyzny cierpiącego na poważne uszkodzenie mózgu. Mężczyzna, którego tożsamość nie została podana do publicznej wiadomości i mówi się o nim jako o „Panie Y”, znajdował się w stanie wegetatywnym od czerwca 2017 roku. Specjaliści twierdzą, że to niemożliwe, aby kiedykolwiek odzyskał on świadomość i poparli decyzję rodziny o odłączeniu pacjenta od aparatury podtrzymującej życie.

Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii na podstawie porozumienia lekarzy z rodziną pacjenta, można odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie (bez konieczności oddawania sprawy do sądu), gdy decyzja ta podjęta jest w najlepszym interesie chorego.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 31.07.2018 20:19

    “Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii na podstawie porozumienia lekarzy z rodziną pacjenta, można odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie” A dlaczego jakiś sąd miałby o tym decydować? Sądy działają na podstawie opinii lekarzy, więc w sumie sąd i tak zasądzi tak jak chcą lekarze i rodzina. Co innego gdyby chodziło o eutanazję, lub zabicie kogoś. A co innego jak kogoś sztucznie się utrzymuje przy życiu.

  2. kozik 31.07.2018 21:55

    Brak zgody rodziców Alfiego Evansa nie stanowił większego problemu dla sądów.
    Widzę w tym wspólny mianownik, charakterystyczny dla socjalizmu biurwokratycznego: chorych do piachu.
    Same plusy! Ślad węglowy społeczeństwa będzie mniejszy, socjalizm i spleciony z nim monetaryzm upadną o kilka chwil później, a i przestrzeni życiowej dla elit zrobi się więcej!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.