Niemcy zamierzają monitorować granicę z Polską

Opublikowano: 26.01.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1517

Nieopodal granicy Niemiec z Polską i Czechami mogą pojawić się kamery. Według pomysłu autorów, monitoring z funkcją rozpoznawania twarzy ma pomóc w zwalczaniu przestępczości transgranicznej.

Nowy projekt już trafił do regionalnego parlamentu w Saksonii. Rozwiązaniom tym sprzeciwiają się jednak organizacje walczące z inwigilacją: w tym polski Panoptykon, niemieckie Digitalcourage, oraz czeskie IURE.

W międzyczasie organizacja z Czech zamierza zwrócić się w tej sprawie do MSZ. “Z punktu widzenia obywateli kraju plany systemów kamer wzdłuż granicy i 30 km w Niemczech to zagrożenie. Nie powinniśmy przeoczyć faktu, że jest to naruszenie praw wszystkich osób przekraczających granicę ” — czytamy w komunikacie prasowym czeskiego IURE.

Według prawnika Fundacji Panoptykon Wojciecha Klickiego, rozpoznawanie twarzy oznacza, że rejestrowaniu poddawane są wszystkie osoby bez względu na cokolwiek. Czyli automatycznie traktowano ich jako podejrzanych. Taki system dowodzi braku zaufania do służb.

Za zmianą w prawie opowiada się rządząca koalicja CDU/SPD. Debata nad nowym prawem w saksońskim parlamencie ma odbyć się w marcu.

Zdjęcie: PhotoMIX-Company (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o