Niemcy przywrócą obowiązkową służbę wojskową?

Opublikowano: 05.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 906

Specjalna przedstawicielka Bundestagu ds. sił zbrojnych Eva Högl powiedziała w wywiadzie dla grupy medialnej Funke, że powrót obowiązkowej służby wojskowej pomoże rozwiązać problem prawicowego ekstremizmu w siłach zbrojnych.

„Uważam za wielki błąd zawieszenie obowiązku wojskowego. W przyszłym roku minie dziesięć lat od tego czasu. Musimy bardzo krytycznie przeanalizować tę decyzję. Nawet wtedy istniały obawy, że prawicowy ekstremizm przejawiałby się bardziej poważnie w armii zawodowej niż w armii poborowej… W każdym razie dla Bundeswehry jest korzystne, gdy duża część społeczeństwa w jakimś czasie odbywa służbę w wojsku. Zapobiega to także rozprzestrzenianiu się prawicowego ekstremizmu w armii” – powiedziała Högl.

Zauważyła też, że konieczne jest przedyskutowanie kwestii, czy powinno być to obowiązkiem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Wcześniej niemiecka minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer oficjalnie ogłosiła rozwiązanie drugiej roty jednostki sił specjalnych (KSK) Bundeswehry z powodu częstych ekstremistycznych nastrojów wśród pracowników jednostki. Zauważyła, że podczas przeszukania jednego z pracowników KSK znaleziono imponujące ilości amunicji, materiałów wybuchowych, broni i niekonstytucyjnych materiałów. Według niej śledczy nie są w stanie ustalić, skąd wysłano, w jaki sposób użyto lub gdzie przechowywano 37 tysięcy sztuk amunicji i 62 kilogramy materiałów wybuchowych. Z powodu tego znaleziska zlecono pełną inwentaryzację nie tylko broni, ale także środków łączności i innych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 06.07.2020 09:24

    A w jakiż to sposób powszechny pobór ma rozwiązać problem “prawicowych radykałów”? Czyżby mieli zamiar każdemu poborowemu prać mózg? Jeśli ktoś ma jakieś poglądy, to w wojsku się ich nie zmieni. Zwłaszcza prawicowe, czyli silne państwo, to silna armia. No i dlaczego mieli by być to tylko mężczyźni? Toż to pogwałcenie równości płci, parytetów. Jeśli brać, to wszystkich jak leci. Jak w Izraelu 😀

  2. Wolfman 06.07.2020 12:20

    Nie jest to głupi pomysł. W końcu z jakiegoś powodu ściągają tłumy uchodźców do siebie. Dobra pralnia mózgu, każdy będzie umiał obsłużyć broń, jak już tłoczno się zrobi to trzeba będzie ponownie zajrzeć do sąsiada ;). Foto trochę zakłamuje rzeczywistość. Jak widziałem całą kompanię to w drużynie było, aż pięciu Janczarów, tyle samo uchodźców z Afryki i dwóch białych. Sierżantem tez biały nie był 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.