Niemcy bez plastikowych toreb

Opublikowano: 08.09.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1147

Do 2020 r. plastikowe torby na zakupy mają całkowicie zniknąć z niemieckiego rynku. Za łamanie tych przepisów ma sklepom grozić kara do 100 tys. euro.

Jak informuje portal Biznes.interia.pl, minister środowiska Svenja Schulze bardzo konkretnie wzięła się za realizację swojego planu wyrugowania z handlu plastikowych toreb.

Według potwierdzonych przez ministerstwo informacji dziennika „Bild”, do kompetentnych resortów trafił już projekt odpowiedniej ustawy. Miałaby ona wejść w życie w pierwszej połowie 2020 r. Kolejne pół roku byłoby okresem przejściowym, potrzebnym na wycofanie z obiegu istniejących pozostałości. Po tym czasie za oferowanie foliówek handlowi groziłyby kary do 100 tys. euro.

Od 2016 r. liczba plastikowych toreb w obiegu stopniowo się w Niemczech zmniejsza. Według danych rządu w Berlinie w 2018 r. na każdego statystycznego mieszkańca Niemiec przypadały rocznie 24 plastikowe torby, podczas gdy w 2017 było ich jeszcze 29. Jako że uzgodnienie zasad między rządem a światem handlu z 2016 r. bazowało na dobrej woli handlowców, a ponadto pewna część konsumentów nadal jest gotowa do kupowania za niewielką opłatą plastikowych reklamówek, ministerstwo środowiska uznało, że jedynym wyjściem jest ich zabronienie.

Zdjęcie: cocoparisienne (CC0)
Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 08.09.2019 14:00

    No I pieknie , likwiduje Sie problem plastiku, drobinki tego sa juz w deszczu w gorach I na zadupiu, more pelne tego ,w ziemi lezy po kilkaset lat, produkcja szkodliwa DLA srodowiska.
    A czym zastopic , drewnianymi koszami 100% odnawialne zrodlo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.