Niemal 3 milionom osób w Malawi grozi głód

Opublikowano: 04.10.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 599

Głód nadal sieje śmierć w Afryce. Znajdujący się w południowowschodniej Afryce kraj Malawi doświadcza właśnie poważnego kryzysu żywnościowego. Jak informuje organizacja Christian Aid, panuje tam najgorsza sytuacja od ponad dekady i na skutek tego 3 miliony mieszkańców może doświadczyć głodu.

Problemy Malawi spowodowała susza, a także późne i rzadkie deszcze, które gdy już wystąpiły, często powodowały powodzie niszczące liche domostwa, a także pola uprawne. W rezultacie zbiory będą rekordowo niskie i kraj się nie wyżywi.

Malawi to jeden z najbiedniejszych krajów świata, ale jednocześnie należy do najgęściej zaludnionych. Jedna trzecia PKB tego kraju to rolnictwo. Życie większości z mieszkańców zależy od tej branży. Potężne powodzie, które uderzyły w styczniu bieżącego roku dotknęły w jakiś sposób populacji 630 tysięcy obywateli Malawi.

Wygląda na to, że przyszłość tego afrykańskiego kraju będzie teraz zależeć od międzynarodowej pomocy. Bez tego ludzie mogą po prostu umierać z głodu. Niestety w Afryce takie przypadki nawet w XXI wieku nadal nie są rzadkością.

Na podstawie: malawi24.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.