Nie chcecie żyć w biedzie? To wracajcie do domu!

Opublikowano: 31.10.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 491

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ostrzega imigrantów przebywających w rządowych ośrodkach, że jeśli nie chcą pozostać bez środków do życia, powinni wyjechać z Wielkiej Brytanii.

Dowodem na to, że rządowe stanowisko wobec imigrantów z UE coraz bardziej się zaostrza jest list, który otrzymał niedawno obywatel Rumunii. W oficjalnym piśmie, sporządzonym na zlecenie sekretarz Home Office – Amber Rudd, czytamy, że mężczyzna „ma prawo podróżowania do wszystkich krajów Unii Europejskiej. W każdym z nich może również mieszkać, uczyć się i, w większości przypadków, również pracować”.

Informacja ta wydaje się być swego rodzaju przypomnieniem, że Wielka Brytania już niedługo przestanie się do tych krajów zaliczać. W związku z tym, Home Office ostrzega obywatela Rumunii, aby dobrze zastanowił się, czy na pewno chce pozostać na Wyspach po Brexicie – zwłaszcza, że mężczyzna złożył właśnie podanie o przyznanie mu mieszkania socjalnego. Jego pismo zostało jednak odrzucone.

„Aby uniknąć sytuacji, w której zostanie Pan pozostawiony bez środków do życia, rekomendujemy powrót do Rumunii lub innego kraju członkowskiego UE zapewniającego dostęp do pełni praw zgodnych z Europejską Konwencją Praw Człowieka” – czytamy w oficjalnym piśmie przesłanym przez Home Office.

Jak informuje „The Guardian”, liczba imigrantów kierowanych do ośrodków, a następnie odsyłanych z Wysp do krajów pochodzenia, znacząco wzrosła. Bezpośrednią przyczyną tego stanu rzeczy jest podjęcie decyzji o Brexicie.

Jak wynika z rządowych danych, liczba deportacji jest obecnie najwyższa od początku prowadzenia statystyk. Od czerwca tego roku z terenu UK usunięto wbrew ich woli 5 301 obywateli UE. Jako przyczynę podawano często „włóczęgostwo” – wykroczenie, które od niedawna jest wystarczającym powodem do zatwierdzenia deportacji.

Celi Clarke z Bail for Imigration Detainees – organizacji świadczącej pomoc prawną dla imigrantów, stwierdziła że przede wszystkim razi ją język, jakim posługują się urzędnicy: „Jednym z niepokojących aspektów, na który wartu zwrócić uwagę czytając pismo do imigranta starającego się o wyjście za kaucją i tymczasowe mieszkanie, jest ton wypowiedzi: to po prostu rada, aby wrócił do domu albo wyjechał do innego kraju Unii” – tłumaczy Clarke.

„Jeśli brytyjscy urzędnicy tak właśnie będą od teraz odnosić się względem obywateli UE, to przyszłość naszych stosunków z Unią i jej mieszkańcami powinna zacząć nas martwić. Rozwód z Unią robi się coraz bardziej problematyczny, co znajduje swoje odzwierciedlenie w praktykach Home Office” – tłumaczyła Clarke.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.