Niderlandy zlikwidują 3000 farm by sprostać limitom emisji azotu

Opublikowano: 07.12.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2039

Według doniesień niderlandzki rząd planuje zakup, a następnie zamknięcie do 3000 farm, aby wypełnić unijny nakaz środowiskowy dotyczący ograniczenia emisji.

Rolnicy w Holandii otrzymają ofertę wykupu „znacznie przekraczającą” wartość ich gospodarstwa, aby dobrowolnie skorzystać z oferty, donosi „The Telegraph”. Kraj stara się zmniejszyć zanieczyszczenie azotem i dokona zakupów, jeśli niewystarczająca liczba rolników zgodzi się na wykup.

Niderlandy próbują zredukować swoje emisje, aby zachować zgodność z unijnymi zasadami ochrony przyrody, a rolnictwo odpowiada za prawie połowę azotu emitowanego w tym kraju, czytamy w raporcie.

W 2019 r. niderlandzka Rada Stanu orzekła, że ​​każda nowa działalność, która emituje azot, w tym rolnictwo i budownictwo, wymaga uzyskania pozwolenia. Zapobiegło to ekspansji hodowli bydła mlecznego, trzody chlewnej i drobiu, które są głównymi źródłami azotu.

Niektórzy rolnicy wyrazili sprzeciw wobec nowych przepisów. W październiku tysiące traktorów w proteście zakorkowało ruch na odcinku do 700 mil w godzinach szczytu.

Wielu rolników uważa, że ich branża jest niesprawiedliwie atakowana, podczas gdy inne sektory, takie jak lotnictwo, nie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: wernerdetjen (CC0)
Źródło: Goniec.net

12

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MasaKalambura 07.12.2022 21:08

    Tutaj nie tylko o emisję chodzi. W lato rozmawiałem o tym z Holendrem i sprawa ma drugie społeczne dno. W kraju tym brakuje co najmniej milion mieszkań. A teren Holandii jest bardzo ograniczony i raczej ziemi im nie przybędzie, zwłaszcza przypomniawszy fakt podnoszącego się oceanu i 30% Holandii w depresji geograficznej.

    Z pustego nawet Salomon nie naleje.

  2. GregPel 08.12.2022 12:43

    Raczej o ograniczenie konsumpcji do robaków taknostatnio promowanych.
    Bzdura

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.