Niderlandy wydały Polsce Zbigniewa Stonogę

Opublikowano: 03.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1865

Zbigniew Stonoga został 2 czerwca 2021 roku sprowadzony do Polski. Zostanie osadzony w areszcie do dyspozycji sądu i prokuratury – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak dodano, mężczyzna jest podejrzany o szereg poważnych przestępstw, w tym wielomilionowe oszustwa na szkodę darczyńców fundacji charytatywnej oraz grożenie śmiercią pracownikom wymiaru sprawiedliwości. Podkreślono, że podejrzany był ścigany aż siedmioma Europejskimi Nakazami Aresztowania, a holenderski sąd przychylił się do prośby o deportację, uznając że jego czyny zostały dobrze udokumentowane. Amsterdamski sąd orzekł, że Zbigniew Stonoga musi opuścić Holandię i ma zostać wydany polskim władzom.

Stonoga przyjechał do Holandii po tym, jak odmówiono mu azylu w Norwegii, twierdząc, że w Polsce jest prześladowany. Nie przyznaje się też do winy w sprawie stawianych mu zarzutów. – Nie przyznaję się do żadnych z tych zarzutów, dzięki swojej fundacji pomogłem 2 tys. osób – powiedział działacz.
Kim jest Zbigniew Stonoga?

Przeciwko niemu toczy się w Polsce kilkanaście postępowań w sprawie oszustw i przywłaszczenia środków podczas prowadzenia działalności charytatywnej (chodzi o przywłaszczenie ponad 5,6 mln zł i wyprowadzenie 42 mln zł). Usłyszał także zarzuty dotyczące pospolitych czynów kryminalnych, m.in. atak na prokurator, dewastację mienia czy grożenie pozbawieniem życia.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, w ciągu ostatnich 20 lat Stonoga został skazany ponad 28 razy, m.in. za oszustwa, zniesławienia i znieważenia. „Nie udzielono mi prawa do ochrony prawnej w tym kraju, ani prawa do legalnego pobytu” – mówił Stonoga, podkreślając, że jedzie do Polski na pewną śmierć.

Zbigniew Stonoga to przedsiębiorca, bloger, działacz społeczny i polityczny, który zasłynął walką z fiskusem i opublikowaniem w 2015 roku akt tzw. afery taśmowej. Stonoga próbował swoich sił w polityce, założył własne ugrupowanie i bez powodzenia próbował dostać się do parlamentu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.