Netanjahu straszy Europę pociskami nuklearnymi Iranu

Opublikowano: 19.07.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 435

Europa wyłamała się z sojuszu i chce pomagać Iranowi w omijaniu amerykańskich sankcji przy jednoczesnym utrzymaniu w mocy umowy nuklearnej. Izraelski premier twierdzi, że kraje europejskie są zaślepione i obudzą się dopiero wtedy, gdy na nasz kontynent spadną irańskie pociski nuklearne.

Benjamin Netanjahu porównał obecne zachowanie Unii Europejskiej wobec Iranu i łamanie przez niego postanowień umowy nuklearnej do polityki stosowanej wobec nazistowskich Niemiec w latach 30. XX wieku. Jego zdaniem, Europa znów chowa głowę w piasek i nie widzi zbliżającego się zagrożenia, a tym razem jest nim Iran, który podobno chce uzbroić się w broń nuklearną.

Premier Izraela twierdzi, że Europejczycy obudzą się dopiero wtedy, gdy Iran odpali w naszym kierunku swoje pociski nuklearne. Islamska Republika Iranu zwykle wysyła groźby pod adresem Izraela i Stanów Zjednoczonych, jednak w 2017 roku, generał Hosejn Salami, ówczesny zastępca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej, powiedział, że jeśli Europa będzie współpracować z Amerykanami to Iran zwiększy zasięg swoich rakiet balistycznych, aby pociski sięgały europejskich stolic.

W poniedziałek, Unia Europejska uznała, że wzbogacanie uranu powyżej granicy oraz przekroczenie limitu magazynowania nisko wzbogaconego uranu nie jest rażącym naruszeniem umowy nuklearnej. Jednak Iran domaga się, aby Europa pomogła w omijaniu amerykańskich sankcji. W przeciwnym wypadku, może zwiększyć wzbogacanie uranu do poziomu 20%.

Stany Zjednoczone nie tylko nakładają kolejne sankcje na Iran, ale też grożą wszystkim państwom, które nie dostosują się. Donald Trump robi wszystko, aby zmusić Islamską Republikę Iranu do przyjęcia nowej umowy nuklearnej, która nie tylko uniemożliwi prace nad programem jądrowym, ale też zabroni produkcji i posiadania rakiet balistycznych, co będzie równoznaczne z rozbrojeniem.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com, Politico.eu, TasnimNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Krokodylowy 19.07.2019 13:34

  Bibi już dokumentnie odpłynął. Równie dobrze w przededniu wybuchu 2 wojny Hitler mógłby wyzywać Polaków od nazistów. Chętnie przejrzałbym sobie przez translator aktualne izraelskie podręczniki do historii z podstawówki i szkoły średniej.

 2. armagedon 19.07.2019 17:39

  A jak tam rozwój broni nuklearnej w Izraelu, mają ją legalnie ?

 3. hashi 19.07.2019 17:55

  Nie wiem gdzie spadnie pierwsza bomba nuklearna ale druga spadnie w odwecie na Israel.

 4. mr_craftsman 19.07.2019 18:17

  Tłumacząc z dyplomatycznego na przekaz wprost:
  Izrael grozi, że zdetonuje gdzieś w Europie swoje bomby atomowe w ramach prowokacji i ataku terrorystycznego.
  Dokładnie tak samo, jak Izrael robił wcześniej w czasie rządów brytyjczyków, czy choćby ataku na USS Liberty.
  Prowokacja i ataki terrorystyczne pod fałszywą flagą to sposób działania Izraela.
  Izrael ma ponad 100 ładunków jądrowych, i teraz grozi Europie.

 5. luzak1977 19.07.2019 20:55

  Ale ich swędzi ropa.

 6. Cosmo 20.07.2019 14:57

  https://youtu.be/WvjxMXwMn1c
  Niezmordowany żyd gra dalej tą samą zdartą płytę. Prędzej eskimosi coś wymyślą pod fałszywą flagą niż Persowie zrzucą nam coś na głowę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.