Nawiedzony dom wystawiono na sprzedaż za 3 mln USD

Opublikowano: 19.03.2020 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 966

Nawiedzone miejsca, bardzo często zyskują sobie zainteresowanie szerokich rzesz internautów. Nie inaczej jest w przypadku nawiedzonego domu w mieście Monterey, w amerykańskim stanie Kalifornia. Całkiem niedawno wystawiono go na sprzedaż za bajeczną sumę niemal 3 milionów dolarów.

Historia tego domu rozpoczyna się na początku XIX wieku. Po jego budowie w 1833 roku pierwszy właściciel budynku był zmuszony odsprzedać go z powodu kłopotów finansowych. Potem nieruchomość wędrowała z rąk do rąk, aż wreszcie trafiła do obecnego właściciela, który otworzył w niej restaurację i bar. Jej działalność zakończono jeszcze w 2008 roku i od tamtej pory nieruchomość pojawiała się i znikała z rynku. Co zatem wywindowało jej cenę tak wysoko?

Otóż okazuje się, że budowla gości w sobie kilka duchów. Jednym z nich ma być James Stokes, dezerter z brytyjskiej armii, który był drugim właścicielem domu. Rzekomo, otruł się na oczach własnych synów po tym gdy złapali go na molestowaniu ich siostry. Jego duch ma wędrować po domu i popychać obecnych w nim ludzi.

Innym bytem obserwowanym w tym domostwie ma być jego żona Josefa. Jej duch, widziany w postaci białej damy, ma wędrować po drugim piętrze domu, przy akompaniamencie tłuczonego szkła, płaczu dziecka i szeptów. Wreszcie ostatni z duchów ma należeć do niejakiej Hattie Gragg. Była to ostatnia posiadaczka tej budowli, która wykorzystywała ją jako dom. Jej duch ma pojawiać się w sekcji restauracyjnej, włączać i wyłączać światło oraz szeptać imiona pracowników.

Rozmaite grupy zajmujące się poszukiwaniem duchów, wielokrotnie prowadziły śledztwa w tej budowli i nic nie wskazywało na to aby obecność duchów była rezultatem zewnętrznej interwencji. Jest to więc niezwykła budowla, z długą historią i astronomiczną ceną. Trudno oszacować czy nieruchomość faktycznie jest tyle warta, ale w oczach jej obecnego właściciela, obecność relatywnie nieszkodliwych duchów wydaje się podnosić cenę domu. Podczas gdy może się to wydawać absurdalne, jeśli istnieje popyt na taki budynek, dobrze że jest również i podaż.

Na podstawie: TheAgencyre.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o