Nawiedzony dom wystawiono na sprzedaż za 3 mln USD

Opublikowano: 19.03.2020 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 666

Nawiedzone miejsca, bardzo często zyskują sobie zainteresowanie szerokich rzesz internautów. Nie inaczej jest w przypadku nawiedzonego domu w mieście Monterey, w amerykańskim stanie Kalifornia. Całkiem niedawno wystawiono go na sprzedaż za bajeczną sumę niemal 3 milionów dolarów.

Historia tego domu rozpoczyna się na początku XIX wieku. Po jego budowie w 1833 roku pierwszy właściciel budynku był zmuszony odsprzedać go z powodu kłopotów finansowych. Potem nieruchomość wędrowała z rąk do rąk, aż wreszcie trafiła do obecnego właściciela, który otworzył w niej restaurację i bar. Jej działalność zakończono jeszcze w 2008 roku i od tamtej pory nieruchomość pojawiała się i znikała z rynku. Co zatem wywindowało jej cenę tak wysoko?

Otóż okazuje się, że budowla gości w sobie kilka duchów. Jednym z nich ma być James Stokes, dezerter z brytyjskiej armii, który był drugim właścicielem domu. Rzekomo, otruł się na oczach własnych synów po tym gdy złapali go na molestowaniu ich siostry. Jego duch ma wędrować po domu i popychać obecnych w nim ludzi.

Innym bytem obserwowanym w tym domostwie ma być jego żona Josefa. Jej duch, widziany w postaci białej damy, ma wędrować po drugim piętrze domu, przy akompaniamencie tłuczonego szkła, płaczu dziecka i szeptów. Wreszcie ostatni z duchów ma należeć do niejakiej Hattie Gragg. Była to ostatnia posiadaczka tej budowli, która wykorzystywała ją jako dom. Jej duch ma pojawiać się w sekcji restauracyjnej, włączać i wyłączać światło oraz szeptać imiona pracowników.

Rozmaite grupy zajmujące się poszukiwaniem duchów, wielokrotnie prowadziły śledztwa w tej budowli i nic nie wskazywało na to aby obecność duchów była rezultatem zewnętrznej interwencji. Jest to więc niezwykła budowla, z długą historią i astronomiczną ceną. Trudno oszacować czy nieruchomość faktycznie jest tyle warta, ale w oczach jej obecnego właściciela, obecność relatywnie nieszkodliwych duchów wydaje się podnosić cenę domu. Podczas gdy może się to wydawać absurdalne, jeśli istnieje popyt na taki budynek, dobrze że jest również i podaż.

Na podstawie: TheAgencyre.com
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.