Naukowcy zdołali połączyć ludzki mózg z Internetem

Opublikowano: 19.09.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 344

Zespół naukowców z Uniwersytetu Witwatersrand w Johannesburgu po raz pierwszy zdołał uzyskać bezpośrednie połączenie między ludzkim mózgiem a Internetem. Zgodnie z komunikatem prasowym, badacze wykorzystali elektroencefalogram (EEG) – urządzenie wykrywające sygnały elektryczne w mózgu – co umożliwiło transmisję aktywności neurologicznej do komputerów Raspberry Pi. Dane były na bieżąco przesyłane do programu działającego na stronie internetowej, którą można było wyświetlić w dowolnym momencie.

„Chcemy umożliwić interakcję między użytkownikiem a mózgiem, dzięki czemu można dostarczyć bodziec i zobaczyć odpowiedź” – powiedział Adam Pantanowitz, wykładowca w Witz School of elektrical and Information Engineering. Osiągnięty efekt to coś w rodzaju uzyskania otwartego dostępu do czyjejś aktywności neuronalnej.

Chociaż odczyty EEG były wykonywane już wcześniej, to nowa technika pozwala na szersze grono odbiorców – także samych właścicieli badanych mózgow. Pantanowitz dodaje – „Mózgointernet może być dalej udoskonalany w celu klasyfikacji nagrań za pośrednictwem inteligentnej aplikacji telefonicznej, która dostarczy dane dla algorytmu masowego nauczania” – oznacza to, że w przyszłości informacje będą mogły być przesyłane z mózgu do Internetu, ale także z Internetu do mózgu.

Jeśli oprogramowanie stanie się wystarczająco zaawansowane, będzie możliwe wysyłanie sygnałów elektrycznych – być może w postaci danych – bezpośrednio do mózgu osoby, która jest podłączona do czytnika EEG.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
karmazynowy_szpadel
Użytkownik
karmazynowy_szpadel

połączenie chyba jest obustronne, a tutaj mamy jednostronne przeczytanie informacji i przeniesienie jej w inne miejsce. To miało już miejsce dawno dawno temu