Nauka potwierdza, że ludzie pochłaniają energię od innych

Opublikowano: 13.05.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 992

Naukowcy z Uniwersytetu w Bielefeld w Niemczech dowodzą, że rośliny mogą absorbować energię od innych roślin. Badania przeprowadzono na algach, w wyniku czego zostało odkryte, że oprócz fotosyntezy, posiadają również inną metodę, która polega na dzieleniu się swoją energią między sobą. Okazuje się, że podobne zjawiska zachodzą pośród ludzi.

Olivia Bader-Lee, lekarz oraz terapeuta, uważa na podstawie tych badań, że nasze ciała są jak gąbki, które pochłaniają energię wokół siebie. “Ludzie czują się np. nieswojo w tłumie, ponieważ są otoczeni mieszaniną energii i emocji” – mówi Bader-Lee. Organizm ludzki jest bardzo podobny do rośliny, pochłania energię potrzebną do pobudzania swoich komórek, w tym przypadku zwiększenia ilości, np. kortyzolu. Z pochłanianiem energii wiąże się także tzw. uczucie intuicji, gdy mamy konkretne przeczucia wobec zaistniałych sytuacji.

Bader-Lee zaleca przede wszystkim podjęcie decyzji o spędzaniu większej ilości czasu na łonie przyrody. Terapeutka uważa, że w ciągu wieków ludzkość utraciła swój związek z naturą, który pozwalał nam czerpać korzyści z jej obecności.

W dzisiejszych czasach ludzie, którzy mówią o energii i duchowości są często krytykowani przez główny nurt społeczności naukowej, ponieważ tego typu pojęcia nie są w stanie być zmierzone przez naukową obserwację oraz technologię.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Choiceandtruth.com
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Jedr02 13.05.2017 14:18

    Napisane jest nauka potwierdza, ale w tekst ani też ani jego angielska podstawa nie może być określony nawet popularnonaukowym. Nie jest określone w ogóle co jest rozumiane jako energia i czym za tym jest jej przyswajanie. Nie ma ani słowa o tym czym miały być badania pani Oliwii Bader-Lee. Badania naukowców są opisane dość nieprecyzyjnie bo mamy tu do czynienia po prostu z przyswajaniem celulozy link do nich jest w angielskim źródle.
    Świat jest niezmierne złożony i związane z tym ograniczenia poznania empirycznego i racjonalnego mogą wskazywać właściwość posiłkowania się poznaniem intuicjonistycznym czy też szukać iluminacji ze strony Boga czy Praźródła. Wypada jednak różne źródła rozróżniać. Wygląda że twórca tekstu rozumie coś intuicyjnie, uważa to za prawdę i żeby innych do tego przekonać wciska nam że metodą naukową bazującą na mieszance empiryzmu i racjonalizmu również to wykazał.

  2. Wędrowny 13.05.2017 16:11

    Żeby chociaż jeden uczony przyznał, że tak naprawdę to wiemy tyle co nic.

  3. Katana 13.05.2017 16:30

    Zgadza się. Zaobserwowałem to już jakiś czas temu, tzn. doświadczyłem tego. @Jedr02 – wszystko jest energią. To forma tak jest nazywana – są jej różne postaci, tak i różne cząstki mogą być jakby przekazywane. @Wędrowny – możemy wiedzieć tyle ile wiedzy wytworzymy na dany temat – zresztą ten “dany temat” jest także kolejnym elementem wiedzy – kolejnym rozróżnieniem.

  4. Wędrowny 14.05.2017 19:23

    Tylko, że sama wiedza jest jakby ułomna, jest czymś niekompletnym, niewystarczającym do zrozumienia wszechświata.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.