Nasi piłkarze grają w toksycznych koszulkach

Opublikowano: 07.06.2012 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 526

Groźne dla zdrowia substancje znaleziono w koszulkach Reprezentacji Polski na Euro 2012. Koszulki z toksycznymi substancjami, jako gadżety na Euro 2012 trafiły już do sprzedaży.

Z ustaleń „Panoramy” TVP2 wynika, że testom poddano koszulki dziewięciu reprezentacji. Wyniki okazały się szokujące. We wszystkich badanych strojach, w tym w koszulkach Reprezentacji Polski znaleziono zagrażające zdrowiu substancje, których ilości przekraczają wszelkie dopuszczalne normy.

W koszulkach znaleziono m.in. ołów i nikiel, natomiast w strojach Polaków znaleziono związki organiczne cyny. Tego typu związki często stosuje się do likwidowania zapachu potu, okazuje się jednak, że mają one także szkodliwy wpływ na cały układ nerwowy.

Eksperci, którzy badali koszulki uważają, że powinny one natychmiast zostać wycofane ze sprzedaży, ponieważ zagrażają zdrowiu konsumentów.

Producent zapewnia, że koszulki są bezpieczne i były testowane przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Zapowiada też przeprowadzenie dodatkowych badań.

Opracowanie: pł
Na podstawie: Panorama TVP2
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. wolnosc 07.06.2012 11:54

  na swiecie trwa ostra para proces trucia i depopulacji ludzi takze wcale mnie to nie dziwi

 2. Luxtc 07.06.2012 18:48

  Dodatkowe “badania” wykażą pomyłkę tych pierwszych.
  Nie zastanawiałem się nigdy nad tym co może się okazać po zbadaniu koszulek termoaktywnych, które noszę od lat. Ciekawe….

 3. joker0skater 07.06.2012 21:18

  Pierwszy już jutro, w którym to zagra nasza reprezentacja. Polacy optymistycznie typują wyniki meczów. Mimo, że każdy kto nawet mało słyszy o kondycji polskiej piłki doskonale wie, że jest źle. Patriotyzm pozwala wierzyć w sukces, łudzić się jak co 4 lata.
  Widzicie analogię?

 4. sunner 13.06.2012 13:15

  A niech grają w czymkolwiek. Co to kogo może obchodzić?

  Gdyby coś w tym stylu powiedziano o robotnikach, nauczycielach czy innych grupach zawodowych, zaraz odezwałby się głosy zaczadzonych neoliberalną propagandą debili: czy ktoś każe im pracować na kopalni! Czy ktoś każe im uczyć w szkole! Powiedzmy więc i my teraz: czy ktoś komuś każe kopać piłkę?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.