Namierzony przez policję bloger kończy działalność

Opublikowano: 26.02.2013 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 195

Bloger tworzący filmy wideo, dokumentujące przemoc zadaną bezpaństwowym protestującym w Kuwejcie, na swoim Twitterze napisał, że władze zmusiły go do rezygnacji.

Pod nazwą użytkownika “حمقان البدون”, co oznacza “Wściekły Bedoon” (co po arabsku znaczy “bezpaństwowiec”), bloger zyskał sławę w swojej społeczności. Wykorzystywał materiały filmowe z zamieszek i walki policji z bezpaństwowymi protestującymi do zrobienia filmików z angielskimi napisami, które później zamieszczał na YouTube.

Jego historię opisano najpierw w serwisie Alaan online [en], w artykule zatytułowanym “The Bedoon’s Minister of Information Resigns” (“Minister informacji Bedoonów rezygnuje”). Bloger zdecydował się na ten ruch po niemal trzech miesiącach od aresztowania aktywisty Abdulhakima [en] al-Fadhli, który w tej chwili kontynuuje strajk głodowy. Al-Fadhli został skazany na dwa lata więzienia za organizowanie i mobilizowanie protestów za pośrednictwem Twittera.

7mgan 11 lutego 2013 roku opublikował następujące tweety, potwierdzając swoje pożegnanie z cyber-aktywizmem: “Nie chcę rozwodzić się nad tym, co stało się ze mną z powodu represji i katowania ze strony jednego z ciał rządowych. Zmusili mnie do podpisania oświadczenia, że już nigdy nie zrobię żadnego filmu. (…) Bóg mi świadkiem: zmieniłem hasło do mojego kanału na YouTube z zamkniętymi oczyma, żeby zachował się choć ten dowód niesprawiedliwości i opresji. (…) Mam nadzieję, że bezpaństwowcy Kuwejtu mi wybaczą. To już poza moim zasięgiem. Zostałem postawiony w trudnej sytuacji, ponieważ “wściekły Bedoon, ukochany uciśnionych” nigdy o was nie zapomni.”

Autor: Mona Kareem
Tłumaczenie: ariadna.grzona
Źródło: Global Voices
Licencja: CC BY 3.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o