Należy taką broń wytrącić mu z ręki

Opublikowano: 19.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1291

Władimir Putin traktuje dostawcy surowców energetycznych niczym broń – mówił szef polskiego MON Mariusz Błaszczak. W czwartek odbyło się spotkanie ministrów obrony Czech i Polski. Wicepremier Mariusz Błaszczak podkreślił znaczenie obustronnej współpracy wojskowej.

W czwartek z wizytą w Warszawie przebywała delegacja czeskiego ministerstwa obrony. W trakcie wizyty odbyły się rozmowy szefowej resortu obrony Jany Czernochovej z wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem. „Polska i Czechy są sąsiadami, którzy ze sobą współpracują. Szczególnie jest to ważne jeżeli chodzi o wyzwania przed którymi stoi w zasadzie cała Europa. Te wyzwania dotyczą agresji rosyjskiej na Ukrainę, dotyczą próby odbudowy imperium rosyjskiego przez Putina” – powiedział po spotkaniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. „Zarówno Polska jak i Czechy przeciwstawiały się tym tendencjom. Mamy doświadczenia historyczne przecież identyczne po II wojny światowej. Oba nasze państwa były zdominowane przez Moskwę. Nie chcemy powrotu do tych sytuacji, w związku z tym wspieramy Ukrainę, ale też wzmacniamy siły zbrojne” – dodał wicepremier.

W trakcie konferencji prasowej szef MON stwierdził także, że prezydent Rosji traktuje dostawcy surowców energetycznych niczym broń. „Więc należy taką broń wytrącić mu z ręki i uniezależnienie od szantażu rosyjskiego polegające na dywersyfikacji źródeł dostaw energetycznych jest jednym z przykładów” – podkreślił.

Jak podaje polski MON, odnosząc się do przyszłej współpracy minister Czernochova zaznaczyła natomiast, że podczas zaplanowanej na przyszły tydzień wizyty szefów obrony Polski i Czech na Słowacji zostanie podpisane porozumienie dotyczące wspólnego patrolowania słowackiej przestrzeni powietrznej. „Rozmawialiśmy także o wspólnych ćwiczeniach, ale nie tylko jeżeli chodzi o jednostki specjalne, ale także o jednostki powietrznodesantowe i żandarmerii wojskowej” – powiedziała minister Jana Czernochova. „Jesteśmy także członkami Grupy Wyszehradzkiej, a już w przyszłym tygodniu spotkamy się ze słowackim ministrem obrony i będziemy podpisywali porozumienie dotyczące wspólnego kontrolowania nieba nad Słowacją” – zaznaczyła.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, 300polityka.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stanlley 19.08.2022 09:39

  Młotku, tempa dzido lepiej się gospodarką zajmij bo tylko drogi zagraniczny szajs potrafisz zamawiać…. a jak z częściami zamiennymi w czasie konfliktu? Już w czasie pokoju nie jesteście w stanie utrzymywać wszystkich amerykańskich samolotów w sprawności…

 2. MasaKalambura 19.08.2022 12:56

  Zbroją się (nas) w co się da, bo się spodziewają rychłego ataku Moskwy. Oficjalnie nic, ale nieoficjalnie jak najbardziej.

 3. Stanlley 19.08.2022 14:14

  @MasaKalambura weź się i ogarnij. Świadomie zażynają gospodarkę, gardzą ludźmi do tego stopnia że mało kto w ogóle by zamierzał walczyć w hipotetycznym konflikcie. Pytają – a za co? Za morawieckiego? Za zagraniczne sieciówki? Za interesy koncernów zza oceanu?

  I jak to doskonale rozumiem – nie pierwszy raz chcą nas, zwykłych ludzi wpóścić w wojnę a samie uciec “przez Zaleszczyki” ….

  Na pocieszenie dodam że Rosja wcale nie musi nas atakować by cały kraj unieszkodliwić – wystarczy tylko że poczęstują elektrownie i sejm rakietami i cały kraj sparaliżowany i pozbawiony rosofobicznego stymulanta – sejmu . Zanim się ucieszysz to wyobraź sobie co będzie się działo bez prądu…

 4. Baltazar Bombka 19.08.2022 15:51

  Po tym co mam tu morawieckie zgotuja, to ruscy będą witani jak wybawiciele, nie jak okupanci.

 5. Rhumek 19.08.2022 18:12

  ,,Należy taką broń wytrącić mu z ręki,,.
  No przecież kolego blaszak z wielkim powodzeniem przeprowadziliście atak wyprzedzający, bardzo zresztą dla was kolesie opłacalny tak, tak, finansowo. Macie teraz całkiem nowe obrywy.
  Tak przy okazji, wczoraj czytałem ze wynagrodzicie Ukrainkom traumatyczne przeżycia…….
  Nie przyszło wam kolesie do pustych ? czy może bratnioukrainskich łbów ze może traumatyczne przeżycia ocalałych z ukraińskiej rzezi tez wymagają zadośćuczynienia ze strony Ukrainy ? Czekacie aż wymrą. Problem rozwiąże się sam.
  Za wasza anty Polskość już niedługo będziecie ścigani, zapewniam ze skutecznie i niezależnie od miejsca pobytu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.