Największe błędy polskiej Policji

Opublikowano: 07.09.2021 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1477

Akcja w Magdalence była absolutnie bezprecedensowa na skalę całej Europy. Później prezentacje na jej temat pokazywane były nawet za granicą by uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji. Zginęło dwóch wyszkolonych funkcjonariuszy co było ogromną stratą zarówno dla rodzin, jak i całej Policji. Magdalenka nie tylko zrujnowała życie rodzinom ofiar ale i kierującym akcją. Po jej zakończeniu priorytetem było znalezienie w sądach nowych winnych, ponieważ odpowiedzialni za śmierć policjantów Igor Pikus i Robert Cieślak zginęli. Media chętnie piętnowały pośpiech i błędy w przygotowaniu akcji i nikogo nie interesowały opinie ekspertów którzy twierdzili, że nie dało się w tamtych warunkach a może i obecnie opracować na 100% bezpiecznego wariantu dla takiej sytuacji. Nieustępliwość prokuratury dążącej do skazania trojga dowódców odpowiedzialnych za przeprowadzoną akcję, trwała od 2006 roku kiedy zapadł pierwszy wyrok przez czternaście lat aż do stycznia 2017 roku kiedy ostatecznie ich uniewinniono.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.