Jak Chiny kontrolują obywateli?

Opublikowano: 10.06.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1006

Władze autorytarne, lub mówiąc dosadniej reżimy, zawsze miały oko na to, co mogą mówić i robić ich obywatele, ale sama ilość informacji gromadzonych w mediach społecznościowych i ich funkcje znacznie ułatwiają kontrolę tym właśnie rządom. Pewnie właśnie dlatego Chiny już od 2014 roku pracowały nad wprowadzeniem tak zwanego Social Credit System w skrócie SCS, który po polsku nazwalibyśmy Systemem Zaufania Społecznego. Jego zadaniem jest stała obserwacja obywateli Chin na każdym kroku poprzez specjalny system monitoringu, który ma pobierać obraz z 500 milionów kamer zintegrowanych z systemem informatycznym służącym do identyfikacji i oceny obywatela mierzonej w punktach.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. pikpok 10.06.2023 13:50

  ,,Globaliści” nam też to szykują, tylko najpierw muszą sprzyjające warunki do tego stworzyć i ludzi odpowiednio ustawić. ,,Tresowane małpy”, czyli większość nie będzie pewnie protestować, wszak lubią jak się rzuca gównem w ludzi.

 2. replikant3d 10.06.2023 17:51

  pikpok, racja. Ale z drugiej strony, masz leprzy sposób na trzymanie w ryzach prawie półtora miliarda obywateli?

 3. pikpok 10.06.2023 18:09

  Jak ktoś chce trzymać wszystkich za mordę, to nie.

 4. Doctor Who 10.06.2023 19:55

  Wyłania się wzór. Zdemolować społeczność np. marksizmem. Dać się trochę odbudować. Wprowadzić kontrolę. Powtarzać do skutku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.