Największa od 120 lat powódź w Bośni i Serbii

Opublikowano: 16.05.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Bałkany zostały zalane przez niż, który uformował się nad Europą. Doszło do tego, że wody jest więcej niż kiedykolwiek, od czasu prowadzenia regularnych pomiarów. Zerwanych jest bardzo wiele mostów. Szczątki jednego z nich zniszczyły w Bośni inne przeprawy w dole rzeki.

W Bośni ludzie zmagają się z najpoważniejszą od 120 lat powodzią. Samoloty wojskowe ewakuują mieszkańców Maglaju, gdzie poziom rzeki Bośnia sięgnął drugiego piętra wielu budynków mieszkalnych. Wojskowi próbują dotrzeć także do ludzi z miasta Doboj, które zostało odcięte od świata – wszystkie prowadzące do niego drogi zostały zalane.

Kilka bośniackich miasta znalazło się pod wodą z powodu opadów ulewnych deszczy. Na terenach objętych kataklizmem nie ma prądu, a mieszkańcy małych wiosek zmuszani są do opuszczania swoich domów.

Premier Serbii, Aleksander Vucic stwierdził, że to największa powódź z jaką zmaga się jego kraj nawet nie w ciągu ostatniego stulecia, ale kiedykolwiek w historii. Przyczyną tej sytuacji były ulewy, które przyniosły w jeden dzień więcej deszczu niż w ciągu czterech miesięcy.

Autor: talinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Topią Słowian!

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ