Nagrody we wszystkich ministerstwach i urzędach

Opublikowano: 02.12.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 484

W niemal wszystkich ministerstwach i urzędach wojewódzkich w tym roku nagrody otrzymało ponad 90 proc. członków korpusu służby cywilnej – informuje “Rzeczpospolita”.

Okazuje się, że urzędnicy różnych szczebli raz na kwartał dostają gratyfikacje sięgające od 100 do nawet 20 tys. zł. Najlepiej mają pracownicy ministerstw. Tylko resort spraw wewnętrznych na nagrody wydał 6 mln złotych. Gratyfikacje dla całej służby cywilnej rocznie pochłaniają ponad 570 mln zł.

Jeśli wierzyć, że nagrody te są przyznawane ściśle według obowiązujących przepisów, trzeba przyjąć, że prawie wszyscy polscy urzędnicy wzorowo wykonują swoją pracę i jeszcze ochoczo biorą na siebie dodatkowe obowiązki.

Opracowanie: Renegade
Źródło: CIA


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. matimozg 02.12.2012 14:36

  Brawo panie premierze, brawo rząd Polska górą

 2. phoenixmonk 02.12.2012 16:36

  wiecie co….jestem porzadna osoba,nigdy nie chcialam dla nikogo zle, ale to co widzie, co rzad polski robi z ludzmi w naszym kraju to jestem za wysadzeniem ich w powietrze, bo oni sami od takiego suto zastawionego koryta nie odejda, stare piep..one dziady i wyjadacze, a ludzie nie maja na skromne swieta, ludzie zyja w ubóstwie, nie maja na leki i jedzenie. Mam nadziej ze ktos sie za to wezmie w odpowiedni sposob i pozbedzie sie tej smietanki rzadowej. A te ich klotnie miedzy partiowe to jest dla nich zabawa, raczka raczke myje i chapia ile sie da, gnoje…

 3. Enai 03.12.2012 00:42

  Nagrodami przywiązuje się niewolników by lepiej wykonywali swoją pracę, nawet o tym nie wiedząc tak jak w tym przypadku. Jest to operacja odciągnięcia ludzi od tego by dokonali świadomych wyborów i się wznieśli ponad system. Jeśli dzieje się to kwartalnie to mamy oczywistą sytuację gdy MATRIX dba o swoich by mu nie odeszli w kierunku przebudzonych albo tych którzy będą się budzić. Kajdany zaciskają się wokół wielu którzy wybrali tą drogę. Złorzeczenie na upadający system wiążę każdego z nim coraz mocniej, emocje biorą górę. Zalecam postawę bezstronnego świadka, tak po prostu musi się dziać u schyłku czasu.

 4. adambiernacki 03.12.2012 08:44

  phoenixmonk – wysadzanie? Ojoj:-) Wystarczy zmiana ordynacji obywatelu…

 5. aZyga 03.12.2012 09:26

  Chyba zmienię zdanie o pokojowym przewrocie – może gdyby powywieszali wcześniej trochę takich złodziei to teraz następni by się bali i mieli chociaż trochę uczciwości ? I nie jest to język nienawiści, nikogo nie namawiam do mordowania, tylko tak rozmyślam o popełnionych błędach. Powinny być chociaż jakieś wyroki, czy konfiskaty mienia – a tu nic, tylko większa emerytura.

 6. rebelia 04.12.2012 11:12

  Za co, ja się pytam?!

  @aZyga
  Najpierw to ja bym ich na przymusowe roboty wysłała. Batem ich poganiać, a nie nagrody dawać

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.